این مطلب ۲۱۹۴ بار خوانده شده

آغاز ثبت‌نام داوطلبان خادمین الشهدا برای نوروز ۹۴

مصطفي شاطري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان با اعلام اين خبر گفت: اطلاعيه ثبت نام از داوطلبان توسط کمیته مرکزی خادمین شهدا صادر شده است.

وي خاطرنشان كرد: داوطلبان جهت ثبت نام مي‌توانند از تاريخ ۲۵ آذرماه لغايت پنجم دي ماه سال جاري با مراجعه به سامانه مركزي ثبت نام خادمين(khadem. koolebar.ir)نسبت به تكميل فرم ثبت نام و گذراندن مراحل گزينش در سمت مقدس خادم‌الشهدا اقدام كنند.

این مطلب ۲۱۷۸ بار خوانده شده

تقويت اردوي راهيان نور مستلزم توجه ويژه دولتمردان است

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، محمدرضا سوقندي در نشست همكاري‌هاي سازماني با سازمان در خصوص مأموريت‌هاي فرهنگي بسيج و راهيان نور كه با حضور معاون هماهنگ كننده سپاه قائم آل محمد(عج)‌استان سمنان و مدير گردشگري و راهيان نور استان سمنان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اين شهرستان برگزار شد، اظهار كرد: برگزاری اردوهای راهیان نور در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک کار عمیق، دقیق و اثربخش فرهنگی است که دولت‌مردان باید به چنین کار عظیمی، نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وي افزود: اميدواريم راهيان نور در تمام ايام سال برگزار شود تا مردم بتوانند از بركات آن استفاده كنند.

این مطلب ۱۸۹ بار خوانده شده

رزمایش مشترک ارتش و سپاه در "جنوب شرق کشور"/احتمال حضور نیروهای هوایی

 امیر احمد‌رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک ارتش و سپاه در سال جاری گفت: این رزمایش به احتمال زیاد در منطقه جنوب شرق کشور انجام می‌شود.

وی افزود: هدف ما این است که در مناطق مختلف کشور رزمایش داشته باشیم تا قابلیت‌های یگان‌ها و نیروهایمان را بالا ببریم و با ایجاد وضعیت‌هایی خاص آنها را در شرایط واقعی میدان رزم قرار دهیم.

پوردستان ادامه داد: در این صورت این نیروها در لحظه‌های بحرانی و مقاطعی که مورد نیاز است می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن حاضر شوند و ماموریت متناسب با تهدیدات را اجرا کنند.

این مطلب ۲۲۳۰ بار خوانده شده

شیرودی برای چه می‌جنگید؟

جنگ تحمیلی با تمام سختی‌ها و ناهمواری‌هایی که به همراه داشت، خالق صحنه‌های ناب و رویش مردانی مرد بود که تاریخ پس از قرن‌های متمادی به چشم خود می‌دید. سپاهیان خمینی که اعتراف خود حضرت روح الله، بالاتر و بهتر از مردم حجاز در عصر رسول‌خدا(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین(ع) و حسین بن علی(ع) تلقی شده است.

شهید علی‌اکبر شیرودی یکی از آن ستاره‌هایی است که در دفاع مقدس درخشید و جاودانه شد.

بخش‌های از خاطرات خلبان شیرودی به نقل از کتاب «خاطرات هوانیروز غرب» را مرور می‌کنیم.