این مطلب ۲۲۱۱ بار خوانده شده

كسب علم و دانش موجب رشد و بالندگي جامعه است

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت‏الاسلام و المسلمین محمود ترابی در گردهمایی صالحین بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام که با حضور ۳۰ نفر در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد با قدردانی از حضور فرهنگیان بسیجی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: رسول اکرم(ص) می‏فرماید«آموزش علم به دیگران برای رضای خدا حسنه است، یادگیری آن عبادت و گفت‏وگوی علمی تسبیح و کاربردی دانش، جهاد و نیز آموزش دادن آن به کسی که نمیداند صدقه است».

این مطلب ۲۱۹۶ بار خوانده شده

فرهنگیان قلب تپنده تعلیم و تربیت در جامعه هستند

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حسین گرزین در جلسه شورای همفکری و اندیشه کانون بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام که در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد در سخنانی با تأکید بر اهمیت توجه به ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و ابتکارات آحاد بسیج اظهار کرد: فلسفه تشکیل شورای همفکری و اندیشه بسیج در اقشار مختلف تبادل نظرات و پیشنهادات متخصصین بسیج اقشار برای پیشبرد اهداف اقشار بسیج است.

وی افزود: بسیج پویا و خلاق نخواهد شد مگر با وجود افراد صاحب نظر و صاحب ایده که فعالانه دل در گرو بسیج و ارتقا و پویایی آن دارند و نظرات خود را رائه می‌کنند.

این مطلب ۲۲۱۵ بار خوانده شده

فرهنگیان در خط مقدم تعلیم و تربیت کشور قرار دارند

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی در دیدار شورای قشر بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام در دفتر امام جمعه شاهرود در سخنانی با گرامیداشت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماه برداشت برکات و خیرات و حسنات است و باید تلاش کنیم بهره لازم را در این ماه ضیافت الهی برداریم.

وی افزود: در روایات فراوان از معصومین آمده که رمضان ماه بخشش و غفران الهی است و باید تلاش کنیم از این ماه توشه‌ای مناسب برای دیگر ماه های سال برداریم.

این مطلب ۴۶۰ بار خوانده شده

بسیج فرهنگیان نظام صالحین را در قشر فرهنگی با جدیت دنبال می‏کنند

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، نوروز کاویانی در دیدار شورای قشر همفکری بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام با امام جمعه شاهرود در دفتر وی در سخنانی با گرامیداشت ماه مبارک رمضان،ماه خودسازی فردی اظهار کرد: ماه رمضان فرصت مناسبی است که زنگارهای دل خود را در چشمه رمضان و قرآن شست‌وشو دهیم و دوباره خود را بسازیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شورای همفکری بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام گفت: این شورای جلسات خود را به صورت مدون برگزار می‌کند و تلاش دارد تا بتوان از دل این شورا برنامه‌هایی اثرگذار برای قشر فرهنگیان جامعه بروز كند.

این مطلب ۲۲۴۴ بار خوانده شده

فرهنگ اسلامي برخواسته از سيره انبيا است

 

 

 

به گزارش خبرگزاري بسيج از استان سمنان، اسماعیل خدادادی در همايش ياوران ولايت كه با حضور فرهنگیان بسیجی رزمنده و ایثارگر و عضو حلقه‌های صالحین، مسئولان استانی و شهرستانی شامل رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان و مناطق استان، مدیران کانونهای بسیج فرهنگیان در کانون جوانان بسیج فرهنگیان شهرستان شاهرود برگزار شد، اظهار كرد: فرهنگ هویت یک ملت است که توسط مردم آن جامعه رقم می‌خورد و فرهنگ اصالت یک جامعه را در بر می‌گیرد.

این مطلب ۱۳۹۷ بار خوانده شده

مقابله با تهديدات فرهنگي رسالت اصلي بسيج فرهنگيان است

این مطلب ۲۶۰ بار خوانده شده

عضویت فرهنگیان سمناني در حلقه های صالحین

نوروزی در گفت ‏وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در استان سمنان در خصوص حلقه‏های خاص فرهنگیان بیان کرد: عضویت فرهنگیان در حلقه‏های صالحین با هدف ارتقای بصیرت و آگاهی این قشر است و امیدواریم روز به روز بر تعداد این عزیزان افزوده شود.

وی افزود: معلمان شغلی بسیار مقدس و پر اجر دارند؛ چرا که معلمی شغل انبیا است.

مسئول بسیج فرهنگیان شهرستان سمنان ادامه داد: معلمان عزیز همیشه پا به پای بسیج و سپاه بوده‏اند و امیدواریم امسال اتحاد آنان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ و فرهنگسازی دو چندان شود.

این مطلب ۱۸۲۴ بار خوانده شده

تکنولوژی و ارتباطات ابزار هجومی دشمنان در برهه کنونی است

 وی در خصوص سپاه و بسیج نیز بیان کرد: سپاه و بسیج همانند مادر و فرزند هستند که بسیج همیشه در اجرای مأموریت‏ها مادر خود را هیچ گاه تنها نگذاشته است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار داشت: ولایت فقیه امسال را با توجه به موقعیت کشور با کلید واژه فرهنگ آغاز کردند و این به آن معناست که باید همگی توجه خود را نسبت به فرهنگ افزایش دهیم که این مسئولیت بیشتر بر عهده فرهنگیان است.

این مطلب ۶۹۹ بار خوانده شده

پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی اولویت فرهنگیان است

به گزارش خبرگزاری بسیج در استان سمنان، سعید رضایی در گردهمایی فرهنگیان بسیجی که در حسینیه شهدای سپاه ناحیه سمنان برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگیان در همه زمینه ها فرهنگ آفرینی می‏کنند.

وی ادامه داد: اگر قصد جاری کردن فرهنگی را داشته باشیم؛ باید از فرهنگیان آغاز کنیم؛ چرا که منشأ هر فرهنگی آنان هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی روزهای بسیار سخت و غریبی را پشت سرگذاشته و امروز روز عزت و اقتدار ایران است، عزتی که هیچ کشوری انتظار آن را نداشت و ما همه اینها را مدیون شهدای انقلاب اسلامی هستیم.

این مطلب ۲۱۲۴ بار خوانده شده

بزرگداشت مقام معلم، تجلیل اندیشه و فرهنگ است

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضوی‌نسب در دیدار با مدیر آموزش و پرورش و معاونین این اداره و مسئول بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان و حوزه بسیج مساجد و محلات کربلا که در دفتر امام جمعه بسطام برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی با شناخت صحیح از متفکران و اندیشه پردازان انقلاب اسلامی و کینه‏ای که این انقلاب داشتند دست به ترور زدند و استاد مطهری (ره) را که به عنوان مغز متفکر و اندیشه پرداز انقلاب بود به شهادت رساندند.

 وی افزود: دشمنان نظام به خیال خام خود می‏خواستند از حرکت این انقلاب بکاهند که مانند همیشه ناکام ماندند.

صفحات