این مطلب ۸۷۹ بار خوانده شده

طرح فرآوری خاک های صنعتی باید در اولویت کاری سرمایه گذار قرار بگیرد

به گزارش خبرگزاري بسيج در سمنان، محمدابراهیم برهانی در جلسه کمیته اقتصادی سازمان بسیج مهندسین استان سمنان که با حضور فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی برگزار شد، بيان كرد: از لحاظ ذخایر معدنی استان سمنان در رتبه پنجم کشور قرار دارد و استان سمنان در حوزه گچ و نمک در رتبه اول کشور قرار گرفته است.

این مطلب ۱۴۶۶ بار خوانده شده

بايد به توليدكنندگان كشاورزي بيشتر توجه شود

:

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، حسین عزالدین در جلسه کمیته اقتصادی سازمان بسیج مهندسین استان سمنان که با حضور فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی برگزار شد، در مورد بخش هایی که سرمایه گذاران می توانند وارد شوند و اثر خوبی خواهد داشت، بيان كرد: در استان سمنان می توان با توجه به وجود ظرفیت های خوبی که در حوزه دام و باغات وجود دارد، سرمایه گذاری كرد.

این مطلب ۱۰۴۸ بار خوانده شده

لزوم حضور سرمايه‌گذاران حوزه اقتصادي در استان سمنان

 

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، سردار سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه‌ای که با حضور با تعدادی از اعضای شورای عالی سازمان بسیج مهندسین استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی برگزار شد، بيان كرد: سپاه پاسداران در نظر دارد در برخی از حوزه‌ها به کمک دولت بیاید تا برخي مشکلات و معضلات موجود کشور حل شود.

وي افزود: بر همین اساس سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان می‌کوشد تا گروه و مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری که مطمئن و قابل اطمینان هستند و ضمانت اجرایی دارند، برای سرمایه‌گذاری به استان سمنان آورده شود.

این مطلب ۷۶۸ بار خوانده شده

کنترل ریزش گندم به همت بسيج مهندسين در سمنان

به گزارش خبرگزاري بسيج در استان سمنان، سردار سید محمدتقی شاهچراغی در دومین همایش کارگروه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان که با حضور مسئولان اقشار بسیج استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی سپاه برگزار شد، بيان كرد: باعث افتخارمان است که سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان توانسته با اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز، تعدادی مهندس کشاورزی را برای جلوگیری از ریزش گندم‌ها در کنار کمباین‌ها قرار داده است و این ناظرین در پشت سر کمباین‌ها راه می‌روند تا از ریزش گندم‌ها جلوگیری شود.

این مطلب ۱۶۷ بار خوانده شده

راندمان ۴۰ درصدي استفاده از آب كشاورزي/ ضايعات محصولات كشاورزي به ۳۰ درصد رسيده است

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، حسین عزالدین در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی بسیج مهندسین استان سمنان که با حضور تعدادی از کشاورزان بخش خیرآباد در پایگاه سیدالشهدا خیرآباد برگزار شد، بيان كرد: با توجه به اولویت داشتن اقتصاد کشور، مقام معظم رهبری در سال گذشته و امسال به اقتصاد مقاومتی اشاره داشته است که نشان از اهمیت اقتصاد و ایجاد اقتصاد پایدار است و در بخش کشاورزی باید بکوشیم تا اقتصاد پایدار را شکل دهیم تا وابسته به کشورهای دیگر نباشیم.

این مطلب ۸۸۳ بار خوانده شده

میامی با بیشترین سطح زیر کشت کمترین تعداد ناظران را دارد

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، علی مومن در جلسه کارگروه بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان که در سالن جلسات سازمان بسیج مهندسین برگزار شد، با تبریک ایام ماه مبارک رمضان بیان کرد: در شهرستان میامی با توجه به این که بیشترین سطح زیر کشت استان را دارا است.

وی افزود: متأسفانه تعداد ناظرین کم بوده است و نیاز به نیرو و ناظر بیشتری در این منطقه بوده است و با این وضعیت، اجرای طرح موفقیت آمیز بوده است.

این مطلب ۱۶۱۰ بار خوانده شده

اجرای طرح بسیج همگام با کشاورزی مستلزم بررسی کارشناسانه است

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان احسان عباسپور در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی بسیج مهندسین که با حضور رئیس سازمان بسیج مهندسین استان سمنان و اعضای کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی در سالن جلسات سازمان بسیج مهندسین استان سمنان برگزار شد، بیان کرد: با توجه به زمان برداشت گندم باید بررسی‏های بیشتری برای به دست آوردن نتیجه از طرح‏های بسیج همگام با کشاورز و طرح کاهش ریزش از کمباین‏ها صورت گیرد تا شاهد عملکرد درست اجرای این طرح‏ها باشیم.

این مطلب ۱۶۵۰ بار خوانده شده

لزوم همکاری بسیج مهندسین و شهرداری در زیباسازی سمنان

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، مسعود میرشریفی در دیدار با ریاست سازمان بسیج مهندسین استان سمنان و اعضای این سازمان که در دفتر شهردار برگزار شد، ضمن تبریک ایام مبارک ماه رمضان بیان کرد: از اسفند ماه سال گذشته تا کنون با کمبود آب فراوانی مواجهه شده‏ایم که کیفیت پایین آب آشامیدنی نشانگر پایین بودن سطح آب است و حتی شهرداری در تهیه آب برای فضای سبز سطح شهر با مشکل زیادی مواجهه شده است.

این مطلب ۱۴۵۴ بار خوانده شده

کارگروه هم اندیشی در راستای اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، مرتضی دهرویه در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی بسیج مهندسین استان سمنان که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات، بیان کرد: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان به عنوان پایلوت کشور در روز ۲۷ خرداد به مناسبت هفته کشاورزی توانسته به صورت ویدیو کنفرانس با سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین کشور ارتباط برقرار نماید که نشان دهنده عملکرد مثبت سازمان بسیج مهندسین استان سمنان در بخش کشاورزی و اجرای مطلوب طرح بسیج همگام با کشاورز است.

این مطلب ۲۲۰۰ بار خوانده شده

رسيدگي به نيازمندان جامعه يكي از اولويت‌هاي بسيج است

به گزارش خبرگزاري بسيج از استان سمنان، مرتضي دهرويه در راستاي طرح محروميت‌زدايي روستاها به همراه  اعضای بسیج مهندسین از نيازمندان و خانواده هاي زير پوشش كميته امداد امام خميني(ره)‌ ساكن روستاي طرود ديدار كرد و ضمن بررسی مسایل و مشکلات مربوط به خانواده‌های زير پوشش کمیته امداد بيان كرد: سرکشی به محرومان و حل و فصل مشکلات آنها از وظایف مهم حکومت اسلامی است.

وي افزود: در راستای رسیدگی به اقشار نیازمند جامعه، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دستور تشکیل کمیته امداد را صادر کردند که امروز نیز این نهاد با تمام قوا در راستای رسیدگی به نیازمندان جامعه گام بر می‌دارد.

صفحات