این مطلب ۲۰۲۴ بار خوانده شده
مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان:

بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري استان سمنان ۳۸ درصد افزايش يافت

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي اين استان در نوروز امسال و در مقايسه با مدت مشابه پارسال ۳۸ درصد افزايش يافت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، حسين خواجه‌ بيدختي در جلسه شواري اداري استان سمنان اظهار داشت: ۲۰۱ هزار و ۸۷۱ نفر در نوروز سال گذشته از جاذبه هاي استان بازديد كردند كه اين تعداد در نوروز امسال به ۲۷۸ هزار و ۹۳۵ نفر رسيد.

وي با بيان اينكه بيشترين ميزان بازديد به شهرستان دامغان با بازديد بيش از ۷۰ هزار نفر اختصاص دارد، گفت: شهرستان‌هاي شاهرود و سمنان در رتبه‌هاي بعدي بازديد گردشگران نوروزي قرار دارند.

دبير ستاد هماهنگي خدمات سفر استان سمنان با بيان اينكه بيشتر بازديد گردشگران در استان سمنان به جاذبه‌هاي تاريخي- فرهنگي اختصاص دارد، در رابطه با آمار گردشگران خارجي نيز گفت: ميزان بازديد گردشگران خارجي از استان نسبت به پارسال پنج برابر افزايش يافته است به طوري كه سال گذشته ۲۰ نفر و امسال ۱۱۷ گردشگر خارجي از استان سمنان بازديد كرده اند.

وي با بيان اينكه ايام نوروز، زمان پيك سفرهاي گردشگران خارجي به كشور نيست، افزود: استقبال گردشگران از استان حتي در زمان غير پيك سفر آنها نكته قابل توجهي است.

استان سمنان داراي بيش از يك هزار  اثر تاريخي شناسايي شده است و تا كنون ۸۰۰ اثر تاريخي، طبيعي و معنوي اين استان به ثبت ملي رسيده است.

چشمه‌ها، جنگل‌هاي سرسبز، كاروانسراهاي متعدد، قلعه‌هاي تاريخي، آبشارها و دشت‌هاي زيبا از جمله جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي گردشگري استان سمنان است.


دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.