این مطلب ۲۱۱۳ بار خوانده شده
به همت بسیج جامعه پزشکی شاهرود انجام شد؛

اعزام اکیپ تخصصی دندانپزشکی به روستای مزج بخش بسطام+ تصاویر

اکیپ تخصصی دندان پزشکی به روستای مزج بخش بسطام شهرستان شاهرود اعزام شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، اکیپ تخصصی دندانپزشکی به همت بسیج جامعه پزشکی شاهرود و کلینیک دندانپزشکی خیریه محمدرسول الله(ص) به مدت دو روز در روستای مزج شهرستان شاهرود اقدام به خدمت رسانی به مردم نمودند.

در این برنامه دکتر شکری به مدت دو روز اقدام به ویزیت قریب به ۱۰۰نفر بیمار روستا نمود و اقدامات پرکردن و عصب کشی و ترمیم دندان اهالی این روستا را انجام داد.

در این اقدام که پایگاه شهید رجایی روستای مزج نیز مشارکت داشت در کنار درمان به هر نفر یک خمیر دندان و مسواک و آینه دندان نیز تحویل شد تا فرهنگ مسواک زدن و نگهداری از دندان ها نیز در خانواده ها نهادینه شود.

جواد رضوانی مسئول بسیج جامعه پزشکی و بهداری سپاه شاهرود در حاشیه این برنامه با بیان اینکه این کلینیک دندان پزشکی برای بار چهارم به مناطق محروم شهرستان شاهرود اعزام شده است گفت: این کلینیک که توسط موسسه خیریه محمد رسول الله(ص) به یاد شهدای لشکر ۲۷ حضرت رسول خدمت رسانی می کند با یک دندان پزشک و یک پرستا در قالب وسیله نقلیه ای که مجهز به یونیت دندان پزشکی و تجهیزات کامل است خدمت رسانی به مناطق محروم را انجام می دهیم.

وی افزود: این اکیپ در روستای مزج به مدت دو روز اقدام به معاینه و انجام خدمات دندان پزشکی که به مردم این منطقه نموده است و همه خدمات ارائه شده رایگان می باشد.

رضوانی با بیان اینکه تلاش داریم در مناطق محروم خارتوران بخش بیارجمند نیز این اکیپ استفاده شود ادامه داد: با هماهنگی ها انجام شده تا پایان سال اکیپ های تخصصی دندان پزشکی و چشم پزشکی به مناطق محروم شهرستان شاهرود و به خصوص بخش بیارجمند اعزام خواهند شد.

لازم به ذکر است روستای مزج یا مغز از توابع شهرستان شاهرود، بخش بسطام است که تقریباً ۷۰ کیلومتری شهر شاهرود قرار گرفته و در حدود۱۲۴۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد؛ جمعیت آن نزدیک هزار نفر که شغل اصلی آن‌ها کشاورزی و دامپروری است.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.