این مطلب ۱۴۸ بار خوانده شده
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

رفع آسیب های فرهنگی نیازمند برنامه ریزی و راهکارهای مناسب است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ضمن تاکید بر لزوم تبیین برنامه ریزی و راهکارهای مناسب فرهنگی، تبلیغی برای رفع آسیب های فرهنگی موجود، گفت: مؤثرترین و جامع ترین ابزار برای انتقال معارف دینی برای اقناع مخاطبان تبلیغ است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از مهديشهر، حجت الاسلام علی شکری در دیدار با حسن ارگی فرماندار مهدیشهر در محل دفتر وی ضمن بیان اینکه انسان‌ها معمولاً خواسته های خود را آن گونه تفسیر می‌کنند که عالمان دینی مسلط بر آن‌ها می‌خواهند، ابراز داشت: تبلیغ یکی از ابزارهای رسیدن به تغییر و تحول در عرصه فرهنگ است و اگر ما می خواهیم در این حوزه تغییر را مشاهده کنیم می بایست بر مقوله تبلیغ صحه بگذاریم و بر تقویت آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: فرهنگ طیف بسیار گسترده‌ای را از اقشار مختلف و از پدیده های گوناگون شامل می شود که عدم آگاهی نسبت به ظرفیت ها وتمامیت هرکدام از آن‌ها می‌تواند ما را نسبت به پدیده فرهنگ تأثیر پذیرتر سازد لذا تبیین نقشه راه فرهنگی برای هر رویداد حتی اقتصاد مقاومتی در جامعه الزامی و ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه هر مقوله زمانی موفق است که پیوست فرهنگی داشته باشد، گفت: اهدافی چون جامعه‌پذیر کردن اقشار مختلف از طریق فرهنگ، اشاعه خرده فرهنگ های مناسب، اهتمام به نوجوانان وجوانان که مهمترین قشر آسیب پذیر جامعه هستند و همدلی و همزبانی نهاد های فرهنگی از جمله برنامه هایی است که می توان در راستای تحول فرهنگی و تغییر در این زمینه به کار بست.

شکری با اشاره به لزوم برنامه ریزی دقیق در برنامه ریزی فرهنگی سال جدید، افزود: بدون برنامه ریزی و تبیین نقشه راه در عرصه فرهنگ راه به جایی نخواهیم برد چرا که معضلات اجتماعی روز به روز تغییر کرده و برای مقابله با آنها پادزهرهای نوین نیاز است.

وی، ساماندهی هیئت امنای مساجد، هیئات مذهبی، مداحان و اعزام مبلغ به روستاهای فاقد روحانی فعالیت های فرهنگی وقرآنی را ازجمله برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در سال ۹۵ دانست.

حجت الاسلام مصطفی تقوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهدیشهر نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت، روحانیان، هیئات مذهبی، مداحان و دیگر جوامع هدف سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین وضعیت فرهنگی و مذهبی این شهرستان ارائه کرد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.