این مطلب ۲۱۷۱ بار خوانده شده
مسئول نمایندگي ولی فقیه در سپاه مهدیشهر:

علم به تنهایی ضامن سعادت جامعه نیست/ جامعه دين و ايمان لازم دارد

مسئول نمایندگي ولی فقیه در سپاه مهدیشهر با تأكيد بر اينكه علم به تنهایی ضامن سعادت جامعه نیست ، گفت: جامعه دین و ایمان لازم دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در مهدیشهر، حجت الاسلام مهدی ولیخانی در همایش گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی و هفته معلم که در کانون شهید بیدقی مهدیشهر برگزار شد در جمع بسیجیان و پاسداران اظهار داشت: شهید مطهری شخصیتی بود که از عمر کوتاه برای تهذیب نفس و تقویت ایمان و علم آموزی بهترین بهره را برد.

 

 

 

وی با تأكيد براينكه علم به تنهایی ضامن سعادت جامعه نیست، گفت: جامعه دین و ایمان لازم دارد؛ همان طور که اگر ایمان هم مقرون به علم نباشد، مفید نیست؛ بلکه وبال است و اسلام نه عالم بی دین می خواهد، نه جاهل دین دار.

مسئول نمایندگي ولی فقیه در سپاه مهدیشهر همچنین به بیان کلمات قصار شهید مطهری در مورد فرق علم و ایمان پرداخت و گفت:علم به ما روشنایی می دهد و توانایی می بخشد، ولی ایمان عشق و امید و گرمی می دهد.

وليخاني اظهار کرد: علم وجود انسان را افقی گسترش می دهد و ایمان به شکل عمودی به بالا می رود.

وي افزود: علم ابزار می سازد و ایمان مقصد، علم سرعت می دهد و ایمان محبت؛ علم توانستن است و ایمان خوب خواستن؛ علم انقلاب بیرون و ایمان انقلاب درون است.

مسئول نمایندگي ولی فقیه در سپاه مهدیشهر اضافه کرد: علم و ایمان به انسان نیرو می دهد؛ اما علم نیروی منفصل است؛ ولی ایمان نیروی متصل؛ علم طبیعت ساز، ولی ایمان انسان ساز است.

گفتنی است در این همایش از مدیران و مربیان عقیدتی تقدیر به عمل آمد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.