این مطلب ۴۳ بار خوانده شده
استاد حوزه علمیه گرمسار:

علم و تقوا اسلحه مقابله با جنگ نرم است

استاد حوزه علمیه گرمسار گفت: علم و تقوا دو لبه قیچی و بهترين اسلحه مقابله با جنگ نرم امروز هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدامین قدمی در جلسه درس اخلاق با حضور طلاب و اساتید در سالن اجتماعات حوزه علمیه شهرستان گرمسار برگزار شد، با اشاره به رسالت خطیر روحانیت و وظیفه آن نسبت به جامعه گفت: مسئولیت ما مسئولیت بزرگی است و همه ما طلاب باید مصداق این روایت امیرالمؤمنین باشیم که حضرت فرمودند «خدا رحمت کند، کسی را که می‌داند از کجا آمده در کجا هست و به کجا میرود».

وي به جایگاه والای روحانیت در جامعه اشاره کرد و افزود: همه طلبه‌ها باید خودشان را مدیون امام زمان(عج) و حوزه علمیه  بدانند، نکند که نمک بخوریم و نمکدان بشکنیم و ما در فرش بودیم و به عزت امام زمان و توفیقی که ایشان به ما داد به عرش رسیدیم.

استاد حوزه علمیه گرمسار تأکید کرد: ما باید قدر این جایگاه را در جامعه بدانیم و آن را حفظ و تقویت کنیم.

قدمی ضمن اشاره به اهمیت صیانت از لباس روحانیت توسط طلاب گفت: ما باید همچون نظامیان که اسلحه را ناموس خود دانسته و از آن حفاظت می‌کنند، باید لباس روحانیت را حفاظت کنیم و اگر علما و بزرگان توفیقاتی در عمرشان داشتند، همه و همه به خاطر این بود که با تمام وجود از صنف روحانیت حفاظت و صیانت می‌کردند.

وي ضمن تبیین نقش روحانیت در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و رسالت آن بيان كرد: با رهبری و هدایت روحانیت بود که مردم از شر نظام دو هزار و۵۰۰ ساله شاهنشاهی خلاص شدند و از ظلمت به نور رسیدند.

استاد حوزه علمیه گرمسار افزود: امروز از روحانیت انتظار است تا در تشکیل حکومت اسلامی که مقدمه‌ای برای تشکیل امت واحده اسلامی است و تشکیل امت واحده اسلامی که مقدمه‌ای برای تشکیل دولت جهانی امام زمان(عج) است، آنها را هدایت و رهبری کند که این موضوع باعث شده یکی از رسالت‌های خطیر روحانیت در زمینه‌سازی برا ی ظهور منجی عالم بشریت باشد.

قدمي خطاب به طلاب گرمساری گفت: بنابراین امروز شما باید خوب درس بخوانید و خودتان را برای پاسخگویی به جوانان بیست سال آینده آماده کنید و لازمه این مهم آن است که با رعایت نکاتی که اساتید به شما می‌گویند خود را به سلاح علم مسلح کنید.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.