این مطلب ۳۲۲۰ بار خوانده شده
فرمانده سپاه شاهرود:

دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود برگزار می شود

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود گفت: دوسالانه اجلاسیه شهدای شهرستان با اجرای نمایش فصل شیدایی گروه هنری مهنّا در اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می شود.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ حمید دامغانی با بیان اینکه دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود بزرگترین برنامه فرهنگی شهرستان محسوب می شود که با محوریت شهدا و مشارکت، حضور نهادها و دستگاه های اجرایی در اردیبهشت ماه سالجاری برگزار خواهد شد، ابراز داشت: دوسالانه شهدا در سال ۹۴ رخداد فرهنگی مطلوبی در شاهرود بود که توانست با گرد هم جمع کردن همه نهادها و دستگاه های اجرایی به ویژه مردم به صورت خودجوش آثار و برکات ارزشمندی را برای شهرستان به ارمغان آورد از جمله آنکه در حوزه مسائل فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تا مدت زمان زیادی آثار آن مشهود بود.

وی با اشاره به اجرای برنامه گروه نمایشی فصل شیدایی در اولین دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود، افزود: این گروه نمایشی تنها در مراکز استان ها اجرای برنامه دارند و شاهرود اولین شهر غیر از مرکز استان محسوب می شود که گروه هنری مهنا در آن به اجرای برنامه می پردازد.

دبیر دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود با بیان اینکه حدود ۱۰۰ بازیگر این گروه نمایشی از نیروهای بومی تامین می شوند، ابراز داشت: نمایش فصل شیدایی به مدت ۱۰ شب با موضوعات شهادت، دفاع مقدس، داعش، معضلات فرهنگی و اجتماعی در شاهرود اجرا خواهد شد و پیش بینی می شود در این مراسم هفت الی ۱۰ هزار تماشگر در هر شب بازدید کننده ها را از سرتاسر استان به سوی خود جلب کند.

دامغانی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه همه ما مدیون ایثارگری ها و خون شهدا هستیم، تصریح کرد: رساندن پیام شهدای جهان اسلام به گوش تمام جهانیان وظیفه ما است و امیدواریم با اجرای باشکوه دوسالانه اجلاسیه شهدا بتوانیم بخشی از دین خود را به شهدا ادا کنیم.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن روحیه ایثارگری و شهادت در جامعه افزود: اگر امروز با جنگ هایی که در اطراف ایران وجود دارد در یک جزیره امن زندگی می کنیم این مهم را مرهون ایثارگری و از خودگذشتگی شهیدان هستیم که لازمه تداوم آن زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.