این مطلب ۱۵ بار خوانده شده
رییس آموزش و پرورش شهرستان دامغان:

مرجعيت علمي نقطه اوج ايران است

رئيس آموزش و پرورش شهرستان دامغان گفت: با وجود همه امکانات عالیه نهایت تلاش خود را بکنید و به درجات عالیه دست یابید و به فرموده مقام معظم رهبری ایران باید مرجع علمی جهان شود یعنی نقطه اوج ایران مرجعیت علمی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج از دامغان، محمدعلی امانی همزمان در جمع دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه حضرت زینب (س) به مناسبت ايام‌الله دهه فجر بیان کرد: انقلاب اسلامی با همه مشکلاتی که با مواجه است و تحریم‌هایی که موجود است اما دستاوردهای فراوانی داشته است.

وی رهبری امام خمینی (ره) را نعمت ملت ایران دانست و افزود: امام خمینی (ره) یک فلسفه جداگانه‌ای بود که با اعتماد به نفس و ایمان قوی توانست در آن زمان جنگ را هدایت کند.

رئيس آموزش و پرورش شهرستان دامغان تصريح كرد: امام (ره) به ملت ایران خودکفایی  و خوباوري عطا كرد و بارها فرمودند که ما می‌توانیم و تاریخ هم این را ثابت کرد.

اماني با بيان اينكه ايران در دو قرن طلایی ۴ و ۵ و تا حدود قرن ۶ قمری صادر کننده علم به اروپا بود، خاطرنشان كرد: زمانی که اروپا در قرون وسطی در جهل و بی خبری به سر می برد ما هم تولید کننده علم بودیم هم صادر کننده علم بودیم .

وي گفت: دو قرن ایران طلایه‌دار علم بوده است ما در تولید علم سال ۲۰۱۲ میلادی رتبه شانزدهم دنیا را كسب كرديم بنابراين شما دانش‌آموزان باید برای خودتان یک نقش تاریخی و ملی قائل شوید.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان باید در حجاب و عفاف و حیا حرف اول را بزنند و در کنار آن رشد عالی علمی با توجه به ارزشهای اسلامي داشته باشند که یکی از اهداف و آرمان‌های انقلاب همین حجاب و عفاف زنان و دختران است.

بر اساس اين گزارش؛ همزمان با فرارسیدن سی چهارمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی ایران زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه حضرت زینب (س)نواخته شد و در پايان از برترین‌های کنکور ۹۰ سراسری تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.