این مطلب ۷۱ بار خوانده شده
امیر حاج رضایی در گفتگو با بسیج:

بازی با آرژانتین یک کلاس درس برای فوتبال ایران است

خبرگزاری بسیج: کارشناس فوتبال ایران همگروهی با آرژانتین را یک کلاس درس برای فوتبال ایران می داند.
نسخه مناسب چاپ

امیر حاج رضایی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری بسیج درباره همگروهی ایران با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی در جام جهانی برزیل گفت: قرعه معتدلی نصیب ایران شد و اگر تیم ملی بتواند در شش ماهی که تا جام جهانی مانده بتواند اردوها و تدارک خوبی برای جام جهانی داشته باشد می شود به بازی های تیم ملی در جام جهانی برزیل امیدوار بود.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه با اشاره به حضور تیم قدرتمند آرژانتین در گروه ایران افزود: آرژانتین واقعا اسم بزرگی است که دو بار قهرمان جهان شده و ستاره های زیادی دارد.به هر حال در قرعه کشی جام جهانی مانند آسیا نباید توقع داشته باشیم با تیم هایی مانند لبنان یا تایلند همگروه شویم و طبیعی بود با یکی از تیم های سرگروه باید روبرو می شدیم که حالا قرعه به نام تیم مقتدر آرژانتین افتاده است.

وی اظهار داشت: رویارویی با تیم بزرگی مانند آرژانتین می تواند درس های بزرگی برای فوتبال کشور ما داشته باشد و می تواند یک کلاس آموزشی باشد. همه اذعان دارند که سطح آرژانتین خیلی بالاتر از ایران است و بازی با چنین تیمی در یک کلاس بالای جهانی یک فرصت برای فوتبال ایران است.

حاج رضایی درباره صحبت هایی که این روزها در رسانه ها درباره مسی و مهار این بازیکن مطرح می شود گفت: بدون شک مسی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال است که کم نظیر است. با این حال کری خوانی هایی که این روزها برخی بازیکنان ملی پوش انجام می دهند را نباید زیاد جدی گرفت. به نظر من این بحث ها تا جام جهانی ادامه خواهد داشت. به طور حتم کادر فنی برنامه هایی برای مسی خواهند داشت که در تمرینات اجرایی خواهد شد.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که آرژانتین فقط مسی نیست و بازیکنان بزرگ زیادی دارد.نباید تمرکز ما روی مسی باشد، شاید این بازیکن اصلا مصدوم بود و نتوانست برابر ایران بازی کند. بنابراین باید تمرکز ما روی کل آرژانتین باشد نه یک بازیکن.

وی درباره نیجریه و بوسنی دیگر تیم های همگروه ایران هم گفت: به نظر من هر دو تیم در یک سطح هستند. بوسنی در گروهی که یونان هم حضور داشت به عنوان تیم اول صعود کرد و مهاجمان خوبی دارد. نیجریه هم همواره نمایش خوبی در جام جهانی داشته و بازیکنان این فوتبال فیزیکی و قدرتی را ارائه می دهند.

حاج رضایی درباره شانس صعود ایران از این گروه با  توجه به تیم های همگروه اظهار داشت: نباید آن قدر توقع ها را بالا ببریم که وقتی تیم حذف شد بازیکنان و کادر فنی را زیر سوال ببریم و از طرفی نباید آن قدر هم ناامید باشیم که هیچ شانسی برای خودمان قائل نباشیم.

وی افزود: واقعیت ها را باید دید و آن فاصله فوتبال ایران با تیم های همگروه ایران است و به نظر من هیچ کس نمی تواند پییش بینی کند که چه اتفاقی می افتد و چه تیم هایی صعود می کنند. فوتبال بازی لحظه ها است ممکن است در روزی که هیچ شانسی قائل نیستید یک نتیجه خوب بگیرید و بر عکس آن هم وجود دارد و زمانی که خود را پیش برنده می دانید بازنده شوید. به همین خاطر فوتبال قابل پیش بینی نیست.

حاج رضایی تاکید کرد: ما باید به دنبال این باشیم که با یک تدارک خوب در فاصله ای که تا جام جهانی مانده نمایش آبرومندانه ای در برزیل داشته باشیم و این بستگی به تمرینات و بازی های تدارکاتی که با تیم های مشابه همگروهمان داریم می تواند اتفاق بیفتد.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: باید قدرت دوندگی بازیکنانمان را به سطح جهانی برسانیم. متاسفانه در حالی که میانگین دوندگی بازیکنان در سطح دنیا ۱۲ یا ۱۳ کیلومتر است، ملی پوشان ما ۶ یا ۷ کیلومتر می دوند و این فاصله باید با بالارفتن آمادگی جسمانی بازیکنان جبران شود. مانند سال ۹۸ تیمی که ایویچ ساخت و بازیکنان ایران پا به پای آلمان ها و یوگسلاوها دویدند.برای جام جهانی برزیل هم باید به چنین سطح آمادگی جسمانی برسیم.

وی افزود: همچنین نوع تاکتیک ما در رو در رویی با تیم های بزرگ مانند آرژانتین هم مهم است . از نظر تاکتیکی آنها از ما بالاتر هستند و باید با استفاده از تاکتیکی که مشابه با کره جنوبی استفاده کردیم توپ را به تیم حریف بدهیم و با دوندگی زمین بازی را در اختیار بگیریم و اجازه شکل گرفتن بازی تیم حریف را ندهیم.

حاج رضایی در پایان گفت: با این شرایط می توانیم امیدوار باشیم تا شجاعانه مقابل تیم های بزرگ بازی کنیم و پا پس نگذاریم. به هر حال به اعتقاد من باید عمیق تر به حضورمان در جام جهانی نگاه کنیم و همان طور که اشاره کردم آن را یک کلاس درس بدانیم و وقتی از برزیل برگشتیم با اندوخته هایی که از حضور در جمع برترین های جهان به دست آورده ایم در راستای پیشرفت فوتبال کشورمان استفاده کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.