این مطلب ۶۲ بار خوانده شده
در هفته وقف؛

دفتر موقوفات در دیباج راه اندازی شد

دفتر موقوفات در هفته وقف با حضور معاونت مدیر کل اوقاف و امور خیریه در دیباج راه اندازی شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج از دامغان، معاون اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مراسم افتتاح دفتر موقوفات در ديباج بيان كرد: وقف بهترين و ماندگارترين شيوه انفاق است و در اين زمينه نيازمند مساعدت مسئولان شهر ديباج و مردم هستيم.

حجت‌الاسلام يوسف‌تبار با بيان اينكه جامعه ما یک جامعه توحیدی است، افزود: آثار بخشش مال و کمک به نیازمندان شامل حال واقف مي‌شود و از بهره‌های معنوی آن سود می‌برد.

وي با بیان این که در کشور بانک جامع اطلاعات موقوفات وجود دارد، اضافه کرد : در داخل استان نیز این بانک جامع وجود دارد و حتی تصویر موقوفات را نیز داریم.

معاون اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان یکی از اهداف این طرح را نظارت بر نیات عنوان کرد و افزود: موقوفات با توجه به نیات واقف اجرا شود و خود ایشان نظارت بر این امر را عهده‌دار هستند.

یوسف‌تبار بيان داشت: در استان موقوفه‌ای برای قرآن نداریم بنابراين باید برای وقف جدید و مشارکتی با توجه به نیاز روز جامعه که شامل قرآن،حوزه، مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان است، برنامه‌ریزی کنیم.

 وی با بيان اينكه رسول گرامی اسلام (ص) دو چیز را به امانت نزد امت خود سپرد، گفت: یکی قرآن و دیگری اهل بیت متأسفانه در زمینه قرآن و اشاعه فرهنگ قرآنی موقوفاتی در استان نداریم.

معاون اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: آیات ۱۰ تا ۲۰ سوره لیل در مورد وقف است و خداوند می‌فرماید اگر می‌خواهید مالتان پاک شود وقف کنید و بر اين اساس و بر طبق سفارش آيات و روايات متعدد وقف یک وظیفه الهی است و بايد موقوفات به سمت و سوي نياز جامعه سوق داده شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.