این مطلب ۵۳ بار خوانده شده

دفاتر شهرستانی ستاد سرداران و شهیدان سمنان تشکیل شد

رئیس ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان از تشکیل دفاتر شهرستانی ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

عبدالرحیم فریدون امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان اظهار داشت: ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان با هدف اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و ادامه راه شهدا در جامعه راه‏اندازی شده است و بنا دارد تا تداوم‏بخش راه شهیدان باشد.

وی با بیان اینکه راه و رسم شهدا باید به شیوه‏های متفاوت به نسل آینده معرفی شود، گفت: نخستین کنگره سرداران و شهدا در سال ۱۳۷۹ در استان قم برگزار شد و شکوه و عظمت خاصی بر آن حاکم بود.

رئیس ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان افزود: از همان زمان، بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار شد تا کنگره سرداران و شهدای استان‏های مختلف کشور برگزار شود و راه‏اندازی این ستاد در استان سمنان نیز تدبیری بود تا راه شهدا تداوم یابد.

کنگره سرداران و شهیدان سمنان با یادواره‏های معمولی متفاوت است

رئیس ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان برگزاری کنگره سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان را با مراسم و یادواره‏های معمولی بسیار متفاوت دانست و گفت: باید در این کنگره، عظمت و بزرگی شهدا به همه مردم معرفی شود.

فریدون با بیان اینکه ستادهای کنگره سرداران و شهدا در همه استان‏های کشور شکل گرفته است، اظهار داشت: حدود ۱۰ سال است که فعالیت‏های قابل توجهی در استان سمنان در این راستا صورت گرفته است و دست‏اندرکاران ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان نیز در کنار سایر استان‏ها مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان نخستین کاری که قرار است به عنوان امری سازمانی و پیش‏بینی شده در اساسنامه ستاد انجام شود، جمع‏آوری آثار شهدا به عنوان یکی از ماموریت‏های اصلی است.

تیم‏های جمع‏آوری آثار شهدا در سمنان تشکیل شد

رئیس ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان با بیان اینکه تیم‏های مختلفی برای جمع‏آوری آثار شهدای این استان تشکیل شده است، گفت: دفاتر شهرستانی ستاد سرداران و ۳ هزار شهید استان سمنان نیز شکل گرفته و کار جمع‏آوری آثار شهدا هم‏چنان در دست انجام است.

فریدون با بیان اینکه کار جمع‏آوری آثار شهدا در برخی شهرستان‏های استان سمنان به اتمام رسیده است، گفت: در عین حال، شماری از شهرستان‏ها نیز در حال کار در این زمینه هستند.

وی جمع‏آوری آثار و خاطرات شهیدان انقلاب اسلامی را کاری بسیار سخت و تخصصی دانست و افزود: این فعالیت‏ها به صورت ریز و جزئی برای تمام شهدای استان سمنان انجام می‏شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.