این مطلب ۵۵ بار خوانده شده
استاد دانشگاه سمنان:

فريضه امر به معروف مورد غقلت واقع شده است

استاد دانشگاه سمنان گفت:متاُسفانه باید بپذیریم با اینکه در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم نسبت به فریضه امر به معروف و نهي از منكر غفلت كرده‌ايم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، ملاكاظمي در همایشی با موضوع «امر به معروف و نهی ا ز منکر» در جمع پاسداران تیپ ۱۲ قائم در حسینیه امام (ره) تیپ ۱۲ قائم برگزار شد، با استناد به احادیثی از معصومین امر به معروف را یکی از فرایض بسیار بسیار مهم برشمرد و اظهار  داشت: اعمالي مانند جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف مانند كف روي آب است و اين نشان‌دهنده اهميت و ضرورت امر به معروف است.

وي افزود: رفع عيوب كوچك و به نظر ساده و پيش پاافتاده منجر به عدم ارتكاب انسان به گناهان بزرگ‌تر مي‌شود و بي‌ترديد به عنوان يك مسلمان اگر نسبت به اين مسئله توجه داشته باشيم عنايات خداوند شامل حالمان خواهد شد.

استاد دانشگاه سمنان بيان كرد: انسان بعد از اصلاح خود وارد عرصه جدیدتری می‌شود و آن همان امر به معروف و نهی از منکر است اگر اين فریضه را وظیفه خود بدانیم و به صورت ریشه‌ای به آن بپردازیم و آن را به صورت یک فرهنگ زیبا در جامعه در اجرا كنيم جامعه ما مبدل به جامعه آرماني و دلخواه خواهد شد.

ملاكاظمي با تأكيد بر اينكه اقشار مختلف مردم بايد نسبت به مسئله امر به معروف و نهي از منكر اهتمام ورزند، افزود: اگر امر به معروف و نهي از منكر درست، صحيح و به موقع و از سنين پايين به افراد جامعه آموزش داده شود به راحتي مي‌توانيم مانع بروز و ظهور بسياري از اتفاقات و حوادث غيرقابل جبران و بازگشت شويم.

وي گفت: رسول خدا(ص) فرمودند«مسلمان در هر مجلسی که حاضر می‌شود باید حق را ادا کند»؛ بنابراين مسلمانی که نتواند در محیط اطرافش تأثيرگذار باشد و حرفی برای گفتن نداشته باشد، یک مسلمان واقعی نیست.

استاد دانشگاه سمنان بيان داشت: باید سعی کنیم در حد امکان و با در نظر گرفتن شرایط هر چند کوچک به فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر اهتمام ورزیم البته وجود سختی‌ها در این راه اجتناب‌ناپذیر است که با نگاهی عمیق به شیرینی آن پی می‌بریم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.