این مطلب ۴۱ بار خوانده شده
کارشناس حقوقی در گفتگو با بسیج:

قانون مناسبی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد

خبرگزاری بسیج: یک کارشناس حقوقی گفت: وظیفه مجلس این است که اگر قوانین ارائه شده توسط مسئولین ذیربط خوب بود آنها را تصویب کرده و در مرحله ی بعد بر اجرای این قوانین خوب نظارت کند.
نسخه مناسب چاپ

جلیل محبی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج گفت: در اصل ۸ قانون اساسی آمده است «در جمهوري اسلامي ايران دعوت به خير، امر به معروف و نهي از منكر وظيفه اي است همگاني و متقابل بر عهده مردم نسبت به يكديگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت . شرايط و حدود كيفيت آن را قانون معين مي كند. (والمومنون والمومنات بعضهم اوليا بعض يامرون بالمعروف و ينهون عن المنكر)» و در آخر قانون گذاران را موکلف کرده که قانون مناسبی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر تصویب کنند اما تاکنون قانونی در این زمینه تصویب نشده است.

مدیر دفتر مطالعات حقوقی پژوهشکده مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه  کار مجلس نوشتن قانون نیست، کار مجلس تصویب قانون است ادامه داد: همه از مجلس انتظار دارند که قانون خوب بنویسد اما  وظیفه مجلس تصویب قانون خوب است  و باید قوه قضاییه و  قوه مجریه قانون بنویسند و به مجلس ارائه دهند و وظیفه مجلس این است که اگر این قوانین خوب  بودند آنها را تصویب کرده  و در مرحله ی بعد  بر اجرای این قوانین خوب نظارت کند.

وی در خاتمه  از مسئولان ذیربط خواست که قوانین مناسبی را در زمینه این اصل مهم دین به مجلس ارائه کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.