این مطلب ۱۳۶۷ بار خوانده شده
در نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت مطرح شد

فهم مشترک لازمه ادامه همکاری

خبرگزاری بسیج: نشست مشترک معاون و مدیران حوزه معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران حوزه این معاونت در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج، نشست مشترک  احمدعلی کیخا معاون و مدیران حوزه معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با جعفرسرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران حوزه این معاونت در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست گفت: برای رسیدن به تعامل مثبت و سازنده باید نقشه راه و برنامه بلند مدت و پایداری به همت کارشناسان دو طرف تهیه شود تا برخوردهای سلیقه ای به حداقل برسد و حرکت و فعالیت ها به سمت توسعه پایدار هدایت شود زیرا فهم مشترک محیط زیست و صنعت لازمه ادامه همکاری هاست.

کیخا با اشاره به ارزش گذاری محیط زیستی ابراز امیدواری کرد: در تمام فعالیت های صنعتی، کشاورزی، تولیدی و ... در نظر بگیریم که آنچه به دست می آوریم ارزشی بیشتر یا حداقل برابر با آنچه از دست می دهیم باشد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تمام تلاش های ما باید منجر به حرکت در چهارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری، قسم نامه هیات وزیران دولت یازدهم و قانون اساسی باشد و طبق همین بایدها ما در اصل پنجاهم قانون اساسی داریم: « در جمهوری‏ اسلامی، حفاظت‏ محیط زیست‏ که‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند، وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ می‏شود. از این‏ روفعالیت‌های‏ اقتصادی‏ و غیر آن‏ که‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا کند، ممنوع‏ است».

وی ادامه داد: برای رسیدن به تعامل مثبت و سازنده باید نقشه راه و برنامه بلند مدت و پایداری به همت کارشناسان دو طرف تهیه شود تا برخوردهای سلیقه ای به حداقل برسد و حرکت و فعالیت ها به سمت توسعه پایدار هدایت شود زیرا فهم مشترک محیط زیست و صنعت لازمه ادامه همکاری هاست.

کیخا با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست مخالف توسعه و پیشرفت نیست، افزود: الزام صنعت، معدن و اقتصاد به ایجاد بستری که علاوه بر رشد اقتصادی و اشتغال زایی محیط زیست و منابع طبیعی را حفظ کند تنها راه حفظ امانت نسل های آینده است.

 

به بهانه باز شدن یک معدن محیط زیست نابود نشود

در ادامه جعفرسرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه هرگز بخش صنعت و معدن راضی نمی شود، بهبهانه باز شدن یک معدن محیط زیست نابود شودو قوانین با بی توجهی کنار گذاشته شود به شرح خواسته های صنعت و معدن از سازمان حفاظت محیط زیست پرداخت.

وی از سازمان حفاظت محیط زیست خواست در ضوابط زیست محیطی مناطق، شرایط مناطق را در نظر گرفته و ضوابط متفاوتی وضع نمایند که لزوماً با ارائه مستندات علمی و رعایت قانونمندی همراه باشد.

سرقینی افزود: قطعاً رسیدن به فصل مشترک فکری و کاری نیازمند جلسات طولانی و بحث های مفصل، همچنین توجه به میزان تاثیر صنعت و معدن در رشد اشتغال زایی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حفظ منابع طبیعی و حیات وحش را یکی از اولویت های این وزارتخانه در بخش معادن عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد : جلسات کارگروه تعامل بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر تشکیل شود تا بسیاری از چالش های این حوزه با تعامل برطرف شود .
انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.