این مطلب ۹۸۴ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور:

اقتصاد مقاومتی نسخه نجات‏بخشی در شرایط کنونی است

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه نجات‏‏بخش انقلاب از گردنه‌ای محسوب می‏شود که توسط دشمن طراحی شده است.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدابراهیم کریمی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اندیشه و هم‏فکری راهبری بسیج اصناف استان سمنان که در سومین روز از هفته بسیج با موضوع «تبیین نقش بسیج در اقتصاد مقاومتی» در سالن جلسات سپاه استان برگزار شد، اظهار داشت: موضوع ابتکاری اقتصاد مقاومتی برابر تحریم اقتصادی توسط مقام معظم رهبری طراحی شده است.

وی افزود: دشمنان به انحای مختلف نتوانستند ملت ما را تسلیم کنند؛ بنابراین، به تصور غلطشان با طراحی تهدید نرم و جنگ اقتصادی می‌خواهند به خواسته خود برسند؛ اما این خیال باطلی است چرا که هرگز به نتیجه نخواهند رسید.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: امروز در سایه هشت سال دفاع مقدس با استفاده از نبوغ جوانان دلیر و شجاع و به برکت خون شهدا به موفقیت‌های عظیمی دست یافته‌ایم.

وی تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که این موفقیت‌ها در سایه تحریم به دست آمده است؛ بنابراین، دشمن با چنین ملت فهیم و بصیری نمی‌تواند دست از پا خطا کند.

کریمی با بیان اینکه هیچ مسئول و مدیری نباید کنار بکشد و خود را از این مقوله جدا کند و بگوید من در امور نقشی ندارم، تأکید کرد: باید در شرایط کنونی، همه دست به دست هم بدهیم و با هم‌افزایی و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری از این گردنه عبور کنیم.

وی گفت: با عنایت همه مسئولان، ‌مجامع صنفی، ‌اتحادیه‌ها،‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌توان اقدامات موثر و عملی در عرصه بازار و در اجرای اقتصاد مقاومتی داشت.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در خصوص اقدامات عملی بسیج اصناف در زمینه کالاهای قاچاق گفت: تولید ملی اگر در همه عرصه‌ها تقویت شود، کالاهای قاچاق جایی برای عرضه و ظهور نخواهد داشت.

کریمی افزود: با ثبت نشدن سفارش کالاهای خارجی، خود به خود با قاچاق کالا برخورد می‌شود.

کریمی با بیان اینکه باید از کارکردهای مدیریتی بهره بیشتری برد، بیان داشت: مدیریت صحیح و به طور کلی استفاده از افکار و اندیشه و تشکیل شوراهای هم‏فکری همه به نوعی در جهت پیشبرد اهداف بسیج است.

وی خاطرنشان کرد: بر خلاف گمان عده‌ای، نقش سازمان بسیج منحصر و محدود به پشتیبانی در سال‌های دفاع نیست.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور یادآور شد: وجود سرداران شهید از بسیج اصناف، تثبیت کننده این مدعاست که علاوه بر پشتیبانی، دفاع از انقلاب و نظام در سال‌های دفاع مقدس و بعد از آن نقش‌ موثر این قشر بوده است.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.