این مطلب ۲۱۹۷ بار خوانده شده
استاد حوزه علميه سمنان:

بهترين الگو در عصر حاضر سبك زندگي شهداست

استاد حوزه علميه سمنان گفت: یکی از الگوهایی نزدیک به عصر ما و قابل دسترسي سبک زندگی شهداي هشت سال دفاع مقدس است كه به حق بهترين الگو در عصر حاضر محسوب مي‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرعلی اکبری در همايش سبگ زندگي اسلامي كه با حضور پاسداران در حسینیه حضرت امام خميني (ره) تیپ۱۲قائم (عج) برگزار شد، با اشاره به سبک زندگی شهدا اظهار كرد: بی‌شک کسانی که توانستند به آن درجات عالیه دست يابند در زندگی شخصي خود بسياري از واجبات را انجام و محرمات را ترك كرده‌اند.

وي افزود: فرهنگساز ی در رابطه با سیره و سبک زندگی شهدا گام مثبتی در ارائه یک الگوی درست به نسل امروز خواهد بود.

استاد حوزه علميه سمنان گفت: در تحقیقات اخیرتوسط دانشمندان تأثیر مسائل معنوی بر اجزاء و عناصر طبیعی مورد پژوهش قرار گرفت و آنها در كمال ناباوری دیدند که اسماء الهی در تعامل با ذرات عالم شکلی زیبا به خود گرفته و در مقابل همین اجزا در مجاورت با نام‌های زشت ترکیب ناهنجاری را از خود بروز می‌دهند.

ميرعلي اكبري با استناد به این نشانه‌هاي الهی ادامه داد: وقتی که تنها اسمای الهی اینچنین تأثیری را بر روی اجزاء کائنات می‌گذارد، باید دید که محبت یک انسان نسبت به همسر و فرزندانش چه تأثیر عمیق و شگرفی بر روی آنها مي‌گذارد.

وي بيان كرد: اگر سعی و تلاش و برنامه‌ریزی‌ انسان‌ها در زندگی مبتنی بر خوش‌بینی و تکریم مقام انسانی یکدیگر باشد، پس از مدتی خواهیم دید زندگی در مسیری همراه با آرامش و دلگرمی قرار گرفته تا ما هم طعم یک زندگی ایده‌آل را با تمام وجود لمس کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.