این مطلب ۲۳ بار خوانده شده

تظاهرات ضددولتی گسترده اسپانیایی‌ها در بیش از ۸۰ شهر این کشور

مردم اسپانیا روز گذشته تظاهراتی ده‌ها هزار نفری در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دولت مادرید در بیش از ۸۰ شهر این کشور برگزارکردند.
نسخه مناسب چاپ

به نقل از سایت خبری "فرات نیوز" ترکیه، ده‌ها هزار نفر از مخالفان سیاست‌های دولت اسپانیا روز گذشته در بیش از ۸۰ شهر این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، هزاران نفر از مردم معترض مادرید با حضور در چهار گوشه "مادرید" پایتخت اسپانیا از جمله در میدان "پورتا دل سول"، اعتراض خود به سیاست‌های دولت اسپانیا را به نمایش گذاشتند.

شعار اصلی معترضین اسپانیا در این تظاهرات "این دموکراسی واقعی نیست"، "اگر متحد شویم شکست نخواهیم خورد"، "ما خانه نداریم پس به میدان باز می‌گردیم" بود.

پلیس اسپانیا همچون سال گذشته برای جلوگیری از برپایی کمپ در میادین اسپانیا نیروهای امنیتی گسترده‌ای را به محل تظاهرات اعزام کرده بود و سرتاسر میدان "پورتا دل سل" را پلیس ضد شورش احاطه کرده بود.

طبق این گزارش، این مخالفان که نام خود را "افراد خشمگین" خوانده‌اند، سال گذشته نیز در اعتراض به نظام سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اسپانیا تظاهرات کردند و در میدان‌های بزرگ مادرید اقدام به برپایی کمپ‌هایی کردند.

تظاهرات‌کنندگان خواستار وضع قانون جدید برای انتخابات، لغو همه قوانین تبعیض آمیز و ناعادلانه، وام مسکن مناسب، اصلاحات مالیاتی برای افراد کم درآمد، تقویت آموزش و پرورش، مجازات علیه فساد، خدمات بهداشتی رایگان، شفاف سازی حساب‌های دولتی و احزاب سیاسی و محدود کردن هزینه‌های نظامی هستند.

تظاهرات اسپانیایی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که وضعیت بحران اقتصادی در اسپانیا به اندازه ای وخیم شده است که حتی اعضای حزب حاکم مردم و وزرای کابینه ماریانو راخوی نسبت به آن اذعان دارند.

"خوزه مانوئل گارسیا" وزیر امور خارجه اسپانیا نیز اخیرا اعلام کرد که نرخ بیکاری در کشورش طی دهه‌های اخیر رکورد بی سابقه ای زده است و وضعیت موجود در اسپانیا برای همه اقشار مردم و هم چنین برای دولت سخت و وحشتناک است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.