این مطلب ۳۵ بار خوانده شده
کارشناس سیاسی سپاه شاهرود:

یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم، تربیت درست و صحیح دینی است

کارشناس سیاسی سپاه شاهرود گفت: یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان تربیت درست و صحیح دینی نسل نونهال و نوجوان جامعه است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسیج از شاهرود، ابوالفضل دربانیان در نشست بصیرتی با موضوع راهکارهای مقابله با جنگ نرم و تربیت دینی که در پایگاه بسیج صاحبه حوزه فاطمه الزهرا(س) با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از خواهران بسیجی برگزار شد، در سخنانی با گرامیداشت دهه فجر با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن بیان کرد: از سال ۶۸ تهاجم فرهنگی در کشور ریشه کرد و پایه‌های آن بنا نهاده شد و ۲۰ سال بعد این طرح جواب داد و گسترش یافت.

وی با اشاره به بیانات امام خامنه‌ای(مدظله) در خصوص تهاجم فرهنگی و جنگ نرم اظهار داشت:  امروز جنگ نظامی علیه ما محتمل نیست، اما جنگ نرم امروز اگر خطرش از جنگ نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست.

کارشناس سیاسی سپاه شاهرود افزود: در جنگ روانی و جنگ نرم، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی ایمان و معرفت و پایه‌های نظام می‌رود.

دربانیان تاکید کرد: از ویژگی‌های جنگ نرم آرام و تدریجی وارد افکار و باورها شدن و تغییر ایجاد کردن در آنهاست.

وی با اشاره به موضوع تربیت دینی بیان داشت: یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم، تربیت درست و صحیح دینی است که اسلام نیز برآن تاکید فراوان کرده است و شروع آن را از محیط خانواده می‌داند.

کارشناس سیاسی سپاه شاهرود تصریح کرد: دشمن در پی این است که چه ارزش‌هایی از منظر اسلام مهم است و درصدد تخریب آنها برآید.

دربانیان افزود: همه ما باید مراقب باشیم با ابزارهای جنگ نرم از جمله ماهواره مقابله کرده و نگذاریم این تهدیدات روی افکار و باور و عقاید و ارزش‌های ما اثر گذار باشد.

همچنين وجیهه ساغری فرمانده پایگاه صاحبه در حاشیه این نشست بیان کرد: هدف از این نشست، آگاهی بخشی به جوانان در مقابله کردن با جنگ نرم و آموزش و آشنایی هرچه بیشتر مادران با جنگ نرم و تربیت درست دین فرزندان است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.