این مطلب ۱۲۲ بار خوانده شده
به مناسبت هفته منابع طبیعی صورت گرفت:

افتتاح طرح آزمایشی کشت تلفیقی حوزه مالک اشتر بیارجمند

طرح آزمایشی کشت تلفیقی بیشه زراعی همزمان با هفته منابع طبیعی درحوزه مالک اشتر بیارجمند به ابتکار آقای جواد آمیقی افتتاح شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج میامی، امام جمعه شهر بیارجمند در مراسم افتتاحیه این طرح کشاورزی که مسئولین ادارت شهر بیارجمند و جانشین فرماندهی ناحیه میامی حضور داشتند، گفت: خداوند انسان را از گل آفریدوآباد کردن زمین راهم به دست انسان سپرد و در آفرینش آنها به خود تبریک گفت.

حجت‌الاسلام محمد احمدی با اشاره به روایات معصومین خاطر‌نشان کرد: هیچ مسلمانی نیست که درخت یا زراعتی را بکارد و انسان و حیان دیگری از آن بهره ببرد، مگر آنکه آن زراعت صدقه‌ای برای او در راه خدا به حساب بیاید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري بسيج از ميامي، طرح آزمایشی آگزوفارستری یک طرح تلفیقی کشاورزی است که در آن  درخت و سیفی‌جات با هم در یک زمین کاشته می‌شود و به نوعی استفاده بهینه از زمین، آب و سایر املاح کشاورزی به حساب می‌آید.

این طرح در حوزه مالک اشتر بیارجمند به ابتکار آقای جواد آمیقی در سال تولید ملی و اجرای منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در زمین به مساحت ۵۰۰ مترمربع به اجرا در آمد.

خاطرنشان مي‌شود: در این طرح کشت تلفیقی از ۱۷۰اصله درختان مثمر شامل زردآلو، بادام و انار با سیفی‌جاتی همچون گندم، کنجد و یونجه استفاده شده که در صورت موفقیت آمیزبودن آن را در مساحت دو هکتاری به اجرا در می‌آورند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.