این مطلب ۱۱۶ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان سمنان:

ترويج گفتمان پيشرفت علم يكي از اهداف سازمان بسيج علمي استان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان سمنان گفت: اهداف این سازمان را در کوتاه‏مدت تا بلندمدت شامل کمک و ترویج گفتمان پیشرفت علم، جنبش نرم‏افزاری و نهضت تولید علم، کمک به تحقق اهداف سند چشم‏انداز در بعد علمی و فناوری و کمک به تحقق مرجعیت علمی جهان و تبدیل ایران به مرجع علمی جهان بیان کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان،‌ رضا بابائیان در جلسه‏ای که با حضور معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد، نحوه همکاری متقابل و انعقاد تفاهمنامه همکاری را بین این دو سازمان مورد بررسی قرار داد.

وي اهداف و برنامه‏های این سازمان را تشریح کرد و خواستار همکاری متقابل شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان سمنان گفت: اهداف این سازمان را در کوتاه‏مدت تا بلندمدت شامل کمک و ترویج گفتمان پیشرفت علم، جنبش نرم‏افزاری و نهضت تولید علم، کمک به تحقق اهداف سند چشم‏انداز در بعد علمی و فناوری و کمک به تحقق مرجعیت علمی جهان و تبدیل ایران به مرجع علمی جهان بیان کرد.

بابائيان با بیان اینکه مرکز هماهنگی نخبگان علمی استان سمنان یا خانه نخبگان دارای ۱۸ کارگروه است، افزود: از این تعداد یک کارگروه مربوط به بخش کشاورزی است که پذیرای نقطه نظرات کارشناسان خبره این بخش هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان نيز گفت: مراکز تحقیقاتی بخش کشاورزی استان عرصه‏های کاری مناسبی را در اختیار دارند که بستر خوبی برای اجرای طرح‏ها و پروژه‏هاست.

سيدمجيد موسوي گفت: کارشناسان بخش کشاورزی در استان سمنان با عضویت در کارگروه‏های تخصصی سازمان‏های مشابه نظرات کارشناسی ارائه می‏کنند و سازمان با یک تعامل مطلوب از نقطه نظرات و ایده‏های مطلوب سایر نهادها برای پیشبرد برنامه‏ها و اهداف سازمانی استفاده می‏کند.

وي افزود: هدف همه سازمان‏ها خدمت به نظام و کشور بوده و برای انجام کارهای مطلوب و حصول نتیجه به همفکری و تعامل نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنانادامه داد: برای برقراری ارتباط مناسب با بسیج علمی، مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن تنظیم تفاهمنامه بین دو سازمان به عنوان رابط پیگیر امور خواهد بود.

موسوي اضافه کرد: مراکز تحقیقاتی بخش کشاورزی استان سمنان عرصه‏های کاری مناسبی را در اختیار دارند که بستر خوبی برای اجرای طرح‏ها و پروژه‏ها خواهد بود و با ارسال طرح‏های تحقیقاتی اولویت‏دار سازمان جهاد کشاورزی به بسیج علمی استان سمنان می‏توان از همکاری آن سازمان در اجرای بهتر این طرح‏ها نیز بهره برد.

در این جلسه از سوی سایر اعضا مواردی از جمله توقعات از بسیج علمی برای انجام کارهای بزرگ و مهم، جلوگیری از موازی‏کاری در کارها، حمایت از پروژه‏های تحقیقاتی فن بازار، کمک به ارزیابی و داوری طرح‏ها با حضور کارشناسان مجرب هر بخش، حمایت از تجاری‏سازی طرح‏های مطالعه شده و آماده اجرا، ساماندهی پایان‏نامه‏های دانشجویی در بخش کشاورزی، تمرکز روی چالش‏ها و لحاظ کردن برخی از ملاحظات در معرفی ایده‏ها و طرح‏های نو مطرح شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا جلسات کارشناسی با بخش‏های مختلف سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به طور مرتب برگزار و تفاهم‏نامه بین دو بخش برای همکاری طرفین تهیه شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.