این مطلب ۸۱ بار خوانده شده
استاد حوزه علمیه قم:

بانوان نقش سازنده‌ای در دوران غیبت و ظهور امام عصر به عهده دارند

استاد حوزه علمیه قم گفت: بانوان نقش سازنده‌ای در دوران غیبت و در دوران ظهور خواهید داشت و باید از هم اکنون خود را مهیا و آماده كنيد تا در تحقق حکومت عدل الهی به خوبی نقش خود را ایفا كنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت‌الاسلام علی گیلکی در مراسم جشن و سرور میلاد امام عصر(عج) که به همت پایگاه حکمت حوزه مقاومت بسیج خواهران ریحانه الرسول در فاطمیه روستای کلامو بسطام برگزار شد، در سخنانی با گرامیداشت ایام شعبان و میلاد امام عصر(عج)با بیان وظایف منتظران در عصر غیبت پرداخت و اظهار کرد: ما که خود را منتظر امام عصر(عج) می‌دانیم باید به وظایف خود که از طرف معصومین و خود امام عصر(عج) بیان شده توجه کنیم و در تقویت این خصوصیات و وظایف کوشا باشیم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: ترک گناه و پرهیز از معصیت نخستين قدم برای فرد منتظر است که خود را مهیای حضور امام كند که متاسفانه همه ما از این موضوع مهم غفلت می‌کنیم و بدان توجه نداریم.

وی تصریح کرد: در تمام احادیث و روایات یکی از وظایف منتظران مهیا شدن برای حضور امام و انتظار واقعی فرج است که این مهم بدون تربیت نفس و کنترل نفس اماره بدست خود انسان محقق نمي‌شود.

گیلکی خاطرنشان کرد: توجه به موضوع مهدویت و انتظار برای تربیت انسان‌هایی است که برای حکومت جهانی عدالت و اسلام آماده می‌شوند و این امر با خودآگاهی و توجه به اصل خلقت انسان‌ها میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه شما بانوان از زمینه‌سازان اصلی ظهور امام هستید، بیان کرد: وقتی از ۳۱۳ یار امام بیش از ۵۰ نفر را زنان تشکیل می‌دهند، این نشان از اهمیت زنان در دولت جهانی امام عصر و آماده‌سازی منتظران است.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: شما بانوان باید به خودسازی بپردازید؛ چرا که شیطان اولین وسیله افسون و منحرف کردن جامعه را زنان دانسته و از خدا خواست که زنان در اختیار او باشند تا جامعه را به انحراف بکشاند.

وی تصریح کرد: شما بانوان نقش سازنده‌ای در دوران غیبت و در دوران ظهور خواهید داشت و باید از هم اکنون خود را مهیا و آماده كنيد تا در تحقق حکومت عدل الهی به خوبی نقش خود را ایفا كنيد.

گیلکی با تاکید بر حفظ ارزش‌های الهی توسط بانوان گفت: اگر زنان و دختران ما حجاب و عفاف خود را حفظ کنند، آن اندک جوانان منحرف نیز از کار خود دست می کشند، اما با توجه به وضع کنونی واقعا تاسف بار خواهد بود.

وی افزود: جوانان امروز ما نیاز به توجه و امیدآفرینی و آگاهی از مسئولیت‌های خود در عصر غیبت دارند و این نیاز به ترویج فرهنگ مهدویت و توجه به آموزه‌های دینی دارد.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: اگر می‌خواهیم از منتظران و زمینه سازان ظهور باشیم، باید از گناه دوری کنیم و جامعه را نیز به دنبال خود به جهت نیکی و صفات پسندیده راهنمایی کنیم تا ان‌شاالله فرج حاصل شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.