این مطلب ۳۷ بار خوانده شده
معاون امور زندان‌هاي شاهرود:

برنامه‌هاي تربيتي مستلزم اهتمام ويژه است

معاون امور زندان‌هاي شاهرود گفت: برنامه‌هاي تربيتي مستلزم اهتمام ويژه است؛ چرا كه معتقدیم وقتی فعالیت‌های تربیتی و فرهنگی ما مثمر ثمر بوده است که زندانی بازگشت مجدد به سلول و حبس و حصر نداشته باشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در شاهرود، ایرج میرزائی در هشتمین جلسه نخبگان و اعضای کانون تفکر بسیجی ادارات و کارخانجات كه که به میزبانی سازمان زندانهای شاهرود ( پایگاه مقاومت شهید لاجوردی ) با حضور بیش از ۲۰ نفر از نخبگان و متفکران بسیجی ادارات و کارخانجات برگزار شد،  ضمن بيان خلاصه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی زندان اظهار كرد: جدا از وظیفه زندانبانی که به عهده ماست، برنامه های تربیتی برای ما از اولویت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود:ما معتقدیم وقتی فعالیت‌های تربیتی و فرهنگی ما مثمر ثمر بوده است که زندانی بازگشت مجدد به سلول و حبس و حصر نداشته باشد.

فرمانده پایگاه لاجوردی شاهرود در این خصوص بيان كرد: پخش اذان و  قرآن هرروزه و نیز کارگاههای متعدد و نیز نهضت سواد آموزی گوشه ای از فعالیت های جنبی ما می باشد.

ادارات ويترين نظام هستند

همچنين رئیس شورای اندیشه و تفکر بسیجی ادارات و کارخانجات گفت: ادارات ویترین نظام هستند و موضوع اصلی ما احصاء معروفات متروک و منکرات رایج است.

غلامرضا همتیان افزود: در جلسات قبلی اعضاء به این مهم دست یافتند که نماز لب لباب و اساس همه امور است و تا احیای نماز انجام نگیرد؛ بواقع پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر؛ بحث از شاخه‌هاست نه ریشه‌ها.

وی تأکید کرد: نماز را همه می‌خوانند اما بحث بر سر « احیا و اقامه نماز» است؛ نه قرائت نماز.

بر اساس اين گزارش در اين جلسه مواردي از قبيل ایجاد فضای نظیف و دل‌انگیز مساجد و نمازخانه‌ها در ادارات؛ حضور و شرکت فعال و مؤثر مدیران در نماز، کوتاه كردن ادای نماز به منظور عدم بروز نارضایتی ارباب رجوع؛ آماده‌سازی فضای ادارات و کارخانجات به هنگام داخل شدن وقت نماز که از آن جمله استفاده از مؤذن خوش صدا یا پخش اذان با صدای زیبا و نقش بسیار مؤثر امام جماعت خوشرو که در جذب و حلاوت و تبلیغ نماز بسیار مؤثر است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.