این مطلب ۴۴ بار خوانده شده
مسئول بسیج دانش آموزی شاهرود

بیش از ۱۵هزار نفر عضو بسیج دانش‌آموزی شاهرود هستند

مسئول بسیج دانش آموزی شاهرود گفت: بیش از ۱۵هزار نفر از دانش آموزان شهرستان شاهرود عضو بسیج دانش‌آموزی هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با امام جمعه شاهرود که به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی و با حضور اعضای کمیته اجرایی بسیج دانش‌آموزی در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد، با تبریک هفته بسیج دانش‌آموزی با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: اردوی راهیان نور با عنوان طلایه‌داران معرفت و بصیرت شاخص‌ترین برنامه این هفته است که در نهم آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این اردو ۱۸۵ نفر از دانش آموزان حضور خواهند داشت که با توجه به سهمیه صددرصد ثبت نام انجام شده که البته ما بیش از ۲۰۰ نفر ثبت نامی داشته‌ایم که متأسفانه بیش از سهمیه نمی‌توانیم اعزام كنيم.

مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود تصریح کرد: ما ۴۶۱ صندلی برای اردوی راهیان نور درخواست کرده بودیم که با توجه به سهمیه محقق نشد و یک کاروان متشکل از شهرستان شاهرود و میامی و قریب به ۴۰۰ نفر به اردوی راهیان نور غرب اعزام خواهند شد.

اسماعیلی با اشاره به ابلاغ اردوی راهیان نور جنوب نیز گفت: بعد از اردوی راهیان نور غرب، اردوی راهیان نور جنوب در تاریخ‌های ۱۴ و ۲۴ آبان ابلاغ شده است که با توجه به اینکه شاهرود شهری مذهبی و دهه اول محرم همه درگیر هیئت‌ها هستند، ممکن است استقبال کم باشد.

وی تصریح کرد: اردوی راهیان غرب بصورت زمینی و با اتوبوس و اردوی راهیان نوز جنوب مانند سال گذشته ریلی و با قطار خواهد بود.

سرپرست حوزه مقاومت ایمان شاهرود با اشاره به آمار دانش‌آموزان گفت: ما در شهرستان بالغ بر ۲۶هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی داریم که بیش از ۱۵هزارنفر آنها عضو بسیج دانش‌آموزی هستند.

وی با بیان اینکه ما در مقطع دبیرستان دوره اول و دوم بیش از ۹۵ درصد عضو بسیج داریم، افزود: اما با توجه به اضافه شدن آمار مقطع ابتدایی و ایجاد واحد در این مقطع که باید انجام شود، ما در مجموع مقاطع قریب به ۶۰ درصد عضو بسیج دانش‌آموزی در شهرستان داریم.

اسماعیلی با اشاره به وجود قریب به ۱۰۰ حلقه صالحین در واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی گفت: با ابلاغ جدید که باید در هر کلاس یک حلقه صالحین داشته باشیم، امسال شاهد رشد چشمگیر حلقه‌های صالحین در واحدهای مقاومت بسیج را خواهیم داشت.

وی با تأکید بر کمبود سرگروه و مربی صالحین آموزش دیده در مدارس گفت: باید تلاش کنیم امسال سرگروه‌ها و مربیان صالحین بسیج دانش‌آموزی را در دوره‌های آموزشی صالحین شرکت دهیم تا بتوانیم از ظرفیت آنها در افزایش معرفت و بصیرت و مهارت دانش‌آموزان استفاده كنيم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.