این مطلب ۸۴ بار خوانده شده
به منظور بازدید از مناطق عملیاتی غرب کشور

۷ هزار و ۸۰۰ دانش‏آموز سمنانی به اردوهای راهیان نور اعزام می‏شوند

معاون اردویی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: ۷ هزار و ۸۰۰ دانش‏آموز پسر به منظور بازدید از مناطق عملیاتی غرب کشور به اردوهای راهیان نور اعزام می‏شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج در سمنان ، خداداد کاشفی صبح امروز در حاشیه اعزام شماری از کاروان‏های راهیان نور استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی غرب اظهار داشت: آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس مشتمل بر مفاهیمی همچون زیارت، دفاع، شهید، شهادت، جهاد و ایثار، وصایا و خاطرات شهداست.

وی هدف از این اعزام‏ها را آشنایی با مفهوم ولایت، آشنایی با آرمان‌های امام خمینی(ره) در زمان جنگ، خاطراتی از امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای در طول جنگ، نقش امام در پیروزی جنگ، گزیده‏گویی از ناب‌ترین سخنان امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای در زمینه شهدای دفاع مقدس و ولایت‌پذیری عنوان کرد.

معاون اردویی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از دیگر اهداف این اردو را تبیین به همراه انتقال و ترویج تفکر فرهنگ بسیجی، بازدید و آشنایی با مناطق، فراهم شدن فضایی برای الهام‌گیری از رشادت‌ها، شجاعت‌ها، ایثارگری مجاهدان و شهیدان و تحکیم پیوند ارزشی، فرهنگی نسل دوران دفاع با نسل امروز بیان کرد.

کاشفی خاطرنشان کرد: این اردوها در قالب درس آمادگی دفاعی با عینیت پیدا کردن حضور در مناطق، کمک به گسترش معارف و فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان است.

وی تصریح کرد: این اعزام‏ها در قالب سه کاروان هر کدام به تعداد ۴۰۶ نفر صورت می‏پذیرد و هر کاروان به مدت چهار روز به استان کرمانشاه اعزام می‌شود.

معاون اردویی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان بیان کرد: یک‌هزار و ۲۱۸ نفر از دانش‌آموزان پسر استان به همراه مدیران و دبیران آموزش و پرورش در این اردوها به صورت داوطلبانه شرکت می‌کنند.

کاشفی گفت: جلسات هماهنگی و توافقات لازم با راه‏آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعزام دانش‏آموزان پسر به مناطق عملیاتی جنوب کشور به صورت ریلی در حال انجام است که در صورت ایجاد بسترهای مناسب این اعزام‏ها از دهم آبان‌ماه به مدت ۱۲ روز انجام می‏شود.

وی محل‌های مورد بازدید غرب را زیارتگاه شهدای مرصاد، پادگان ابوذر، زیارتگاه بازی دراز، مطلع‌الفجر و محل‏های بازدید جنوب را شلمچه، هویزه، شرهانی و فتح‌المبین عنوان کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.