این مطلب ۶۵ بار خوانده شده
امام جمعه شاهرود:

روز ۱۳آبان روز برائت از شیطان بزرگ است

امام جمعه شاهرود گفت: ملت ایران روز سیزده آبان را روز برائت از شیطان بزرگ و نمادی برای اظهار نفرت‏ها و بغض‏های فرو خفته خود قرار داده‏اند.
نسخه مناسب چاپ

حجت‏الاسلام و المسلمین محمود ترابی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری خبرگزاری بسیج در شاهرود، به مناسبت ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی با اشاره به سابقه روشن تجاوز آمریکا گفت: سابقه روشن تجاوز آمریکا و استکبارجهانی با همراهی مزدورانه انگلیس به جنگ جهانی دوم و اشغال ایران باز می‏گردد و بعد از آن کودتای ۲۸ مرداد را برپا کردند.
وی افزود: نقش استکباری روشن آمریکا در کاپیتولاسیون و در لانه جاسوسی و در حضور حضور مستشارهای آمریکایی (با دریافتی حق توحش) در ایران اسلامی را می‏توان اشاره کرد.
امام جمعه شاهرود خاطرنشان کرد: ایران را به عنوان ژاندارم آمریکا (سگ دست آموز) در منطقه و در حقیقت مستعمره آمریکا این نقش همچنان ادامه یافت.
وی تصریح کرد: اما مردم ما با روشن بینی تمام ظلم و توحش آمریکا را با تمامی وجود خود درک کرده بلکه حس کرده‏اند و با راهنمایی‏ها و ارشادات پیر فرزانه، رهبر کم نظیر خود امام خمینی(ره) و سپس امام دیگر رهبر بزرگوار به مبارزه برخاستند.
ترابی تأکید کرد: ملت ما تمام سختی‏ها و مشکلات و تهمت‏ها و تبلیغات ظالمانه آنها را به جان خریده‏اند و سیزده آبان روز برائت از شیطان بزرگ است.
وی افزود: این روز نمادی برای اظهار نفرت‏ها و بغض‏های فروخفته ملت ایران است.
امام جمعه شاهرود با اشاره به نگاه شکار به طعمه آمریکا گفت: ظلم و خوی استکباری آمریکا و نگاه(شکار به طعمه)آمریکا اختصاص به ایران ندارد، بلکه تمامی دنیا خوی امپریالیستی و حاکمیت مستکبرانه و زورمدارانه آمریکا را درک کرده‏اند.
ترابی بیان کرد: ایران اسلامی محوریت رویارویی بزرگ با آمریکا است و در حال حاضر ملت‏ها به پا خاستن و مبارزه‏ای سرسختانه و همه جانبه با آمریکا را خواستارند.
وی اظهار کرد: ایران اسلامی است که صدای حق و عدالت و ظلم ستیزی را محوریت کرده و پرچم مبارزه را برای به پاخاستن جهان افراشته نگهداشته و قطب مخالفت و مبارزه با آمریکا و محوریت مقاومت در دنیای اسلام و در جهان شده است.
امام جمعه شاهرود با اشاره به شعار(مرگ برآمریکا) گفت: (مرگ برآمریکا)صدای وحدت بخشی است که رعب را در خانه‏های دشمن ایجاد کرده و دلهای پاک را به سوی خود دعوت و مشت‏ها را گره کرده و گام را در صف مبارزه مستحکم می‏کند.
ترابی با بیان تکلیف ملت ایران تأکید کرد: تکلیف امروز مردم ما دقت در ظرافت‏های این مبارزه و پیچیدگی‏های سیاست در جهان امروز است.
وی افزود: به لطف خدا سیاست خارجی ما با ویژگی حکمت، مصلحت و عزت محوریت مبارزه در عالم دیپلماسی را به عهده دارد.
امام جمعه شاهرود تصریح کرد: همیشه اینگونه بوده است که صدای دیپلماسی هر کشور و توانایی در چانه زنی آن به اندازه استحکام ملی و ساخت درونی قدرت آن جامعه بستگی دارد.
وی خاطرنشان کرد: امروز حاکمیت یکپارچه قدرت نظام برخاسته از رابطه معنی دار مردم و رهبری پشتیبان روشن این مبارزه دیپلماتیک است.
ترابی تأکید کرد: با توجه به این سخنان جای نگرانی نیست که جای (امید)به آینده ای روشن است و ما همچنان ایستاده‏ایم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.