این مطلب ۴۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود:

اعزام بیش از ۳۰۰ نفر از دانش آموزان شاهرودی به اردوی راهیان نور جنوب

مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود گفت: دانش آموزان سال دوم متوسطه درس آمادگی دفاعی مدارس شاهرود به اردوی راهیان نور جنوب کشور اعزام می شوند.
نسخه مناسب چاپ

محمد‌مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج در شاهرود اظهار کرد: بعد از اعزام موفق ۲۴۰ دانش‌آموز سال دوم متوسطه درس آمادگی دفاعی پسران به اردوی راهیان نور غرب کشور، بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز دیگر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

وي افزود: با توجه به ابلاغ سازمان بسیج دانش‌آموزی از ۱۴ تا ۱۸ آبان کاروان راهیان نور دانش‌آموزی از شاهرود به مناطق عملیاتی غرب اعزام خواهند شد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود تصریح کرد: این کاروان متشکل از دانش‌آموزان سال دوم متوسطه درس آمادگی دفاعی مدارس شهرستان شاهرود هستند که به مدت پنج روز به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در استان خوزستان اعزام خواهند شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اعزام این دانش‌آموزان رفت و برگشت ریلی است و تا اندیمشک با قطار اعزام و در مناطق عملیاتی استان خوزستان با اوتوبوس جابه‌جا می‌شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود بیان کرد: دانش‌آموزان در این مدت ۵ روز از یادمان‌های شرهانی، فتح المبین، شلمچه، هویزه، دهلاویه، اروند کنار و شوش دانیال بازدید خواهند کرد.

وی با بیان هدف از این اعزام گفت: این اعزام‌ها با هدف آشنایی نسل نو انقلاب با حماسه‌سازی‌های جوانان و نوجوانان در دوران دفاع مقدس و ایجاد جبهه فرهنگی در برابر تهدیدات نرم دشمنان است.

اسماعیلی افزود: این دومین مرحله اعزام دانش‌آموزان پسر به جنوب است و در مرحله بعد که اواخر آبان و اوایل آذر است، دانش‌آموزان دختر به راهیان نور جنوب کشور اعزام خواهند شد.

اردوی راهیان نور دانش‌آموزی جزء برنامه درسی دانش‌آموزان دوم متوسطه درس آمادگی دفاعی مدارس است که به صورت رایگان و با همکاری وزارت آموزش و پرورش و بسیج مستضعفین برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.