این مطلب ۵۸ بار خوانده شده

اعزام ۳۰۰دانش‏آموزان دوم متوسطه به اردوی راهیان نور جنوب کشور

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سمنان، کاروان راهیان نور دانش‏آموزان در آمادگی دفاعی پسران شاهرود به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

در مراسم بدرقه این کاروان فرمانده و جانشین سپاه و معاون پرورشی و تربیتی و معاونت‏های مدیریت آموزش و پرورش شاهرود و مسئولان بسیج دانش‏آموزی و خانواده دانش‏آموزان حضور داشتند که به مناطق عملیاتی جنوب با قطار مشهد اندیمشک اعزام شدند.

مسئول کاروان اردوی راهیان نور در حاشیه مراسم بدرقه دانش‏آموزان درس آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: این کاروان به استعداد ۳۰۰ نفر از دانش‏آموزان سال دوم متوسطه مدارس شاهرود و بسطام و فرهنگیان، روحانیون، امدادگران و راویان دوران دفاع مقدس به این اردو اعزام می‏شوند.

علیرضا تیموری افزود: مدت این اردو ۵ روزه است که دانش‏آموزان دو روز در راه هستند و ۳ روز در منازق عملیاتی استان خوزستان به بازدید مناطق خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: شرکت‏کنندگان در طول این اردو از یادمان‏های شرهانی، فتح‏المبین، هویزه، دهلاویه، شلمچه و اروندرود بازدید خواهند کرد.

مسئول اردویی سپاه شاهرود خاطرنشان کرد: این کاروان با نام «طلایه‏داران معرفت و بصیرت» به این اردو اعزام شده اند و در این راستا اردوی دانش آموزان دوم دبیرستان به غرب کشور نیز برگزار شده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شاهرود نیز در حاشیه بدرقه دانش‏آموزان اظهار کرد: استقبال دانش‏آموزان از اردوی غرب بسیار عالی بوده است به گونه‏ای که ما هنوز یک کاروان دیگر برای اعزام به جنوب استقبال کننده داریم و تلاش می‏کنیم آنها را نیز در آینده نزدیک اعزام کنیم.

سیدمحمدرضا میرکریمی افزود: با توجه به تحول در درس آمادگی دفاعی و بحث جنگ نرم دشمن و پدافند غیرعامل باید تلاش کنیم تا بتوانیم با فرهنگ‏سازی درس در نسل آینده انقلاب کشور و نظام را در براب تهدیدات بیمه کنیم.

فرمانده سپاه شاهرود نیز در حاشیه مراسم بدرقه دانش آموزان راهیان نور با تاکید بر برگزاری اردوهای راهیان نور و غرب کشور اظهار کرد: رسالت و وظیفه بسیج حفظ و گسترش و تعمیق ارزش‏هاست و ما تلاش می‏کنیم با برگزاری این اردوها این فرهنگ مقدس و متعالی که دشمنان ما تلاش می‏کنند آن را محو کنند زنده نگهداریم.

عباس مطهری خاطرنشان کرد: شور و اشتیاق این دانش‏آموزان ما را به دوران دفاع مقدس و شور و شعور دانش‏آموزان آن دوره می‏اندازد که با اشتیاق و شوق به جبهه‏ها می‏شتافتند و از این کار لذت می‏بردند.

وی تأکید کرد: نسل امروز ما از نسل اول انقلاب و دفاع مقدس کم ندارد که جلوتر نیز هست؛ چرا که درک درستی از شرایط جامعه دارد و با همین درک و معرفت تلاش می‏کند که فرهنگ دفاع، ایثار و شجاعت را درک و آن را حفظ کند.

۲۰۰۱/ع

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.