این مطلب ۶۸ بار خوانده شده
کارشناس علوم دینی:

عدالت و آزادگی از رگ های بریده امام حسین(ع) جوانه زده است

کارشناس علوم دینی گفت: امام حسین (ع) سرش، تنش، فرزندانش و هر آنچه را که داشت، فدای آزادی‏خواهی و اسلام ناب کرد تا امروز عدالت و آزادگی از رگ‏های بریده حسین (ع) جوانه زده و تا آخرین روز تاریخ سبز و شکوفا بماند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان سمنان، حجت‏الاسلام والمسلین علی ملاکاظمی عصر امروز در مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با محوریت «عبرتهای عاشورا» که با حضور پاسداران سپاه قائم (عج) در حسینیه امام خمینی(ره) تیپ قائم (عج) برگزار شد، با اشاره به ابعاد مختلف حادثه عظیم عاشورا  و حرکت امام حسبین (ع) بیان کرد: با گذشت سال‏های زیاد از این واقعه هر روز ابعاد تازه‏ای از این مسئله نمایان می‏شود و مهمترین و درخشان‏ترین قسمت آن حقانیت سلاله پاک پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: اسلام به واسطه اتصال به ذات باری تعالی و داشتن احکام دقیق، درست و انسانی به عنوان یک دین کامل از همان ابتدا با ترویج مسائل انسانی ودفاع از حقوق عامه مردم دست انسان‏های بی‏دین و منفعت طلب و زیاده‏خواه را از جان و مال مردم کوتاه کرد و این امر تا زمانی که پیامبر (ص) در قید حیات بودند به صورت کامل و جامع اجرا می‏شد.

کارشناس علوم دینی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) که به خوبی از جهالت بعضی افراد آگاه بود، بارها و به عناوین مختلف به مسلمانان توصیه می‏کردند که بعد از من اگر می‏خواهید از صراط عدل و انصاف خارج نشوید از کتاب الهی قرآن و برای برآوردن حوائج دنیوی و مسائل دینی و سیاسی از اهل بیت من یاری بخواهید که به واقع لایق‏ترین مردم برای راهنمایی شما هستند.

ملاکاظمی ادامه داد: اما متأسفانه جهالت همراه با تعصبات ابلهانه بعضی افراد از سویی و منفعت‏طلبی گروهی دیگر باعث شد بهترین و شریفترین انسان‏های عالم به طرزی  وحشیانه کشته شوند.

وی اظهار کرد: اگر امام حسین (ع) آن روز علیرغم آگاهی از خصوصیات مردم کوفه باز هم عزم سفر می‏کند؛ برای این است که به جهان بفهماند انسان آزاده برای دفاع از آنچه را که هویت او را تشکیل می‏دهد، سرسوزنی کوتاه نمی‏آیدو مستحکم بر مواضع بحقش پافشاری می‏کند.

کارشناس علوم دینیافزود: اگر آن روز امام حسین(ع) با یزید بیعت می‏کرد، این عدالت و آزادی بود که گردن زده می‏شد و حسین(ع) هم در تاریخ گم می‏شد.

ملاکاظمی گفت: امام حسین (ع) سرش، تنش، فرزندانش و هر آنچه را که داشت، فدای آزادی‏خواهی و اسلام ناب کرد تا امروز عدالت و آزادگی از رگ‏های بریده حسین (ع) جوانه زده و تا آخرین روز تاریخ سبز و شکوفا بماند.

وی بیان کرد: هر روز بر تعداد عاشقان و دلباختگان مرام امام حسین (ع) در جهان افزوده می‏شود؛ چرا که هیچ انسانی نتوانست چون حسین(ع) آزادی و عدالت را پاسداری کند.

کارشناس علوم دینی تصریح کرد: ترس دشمنان اسلام ناب از همین راه و مسلک است و این همه کشتار و آزار نسبت به مسلمانان برنامه آمریکا و صهیونیسم است تا مردم جهان را از گرایش به این دین الهی باز دارد.

ملاکاظمی بیان کرد: مضحک است که استکبار جهانی می‏خواهد مانع گسترش دینی شود که کاملترین و جامع‏ترین دین الهی است و خداوند در قرآن به حقانیت و نصرت آن وعده داده است، البته این مسئله عجیبی نیست استکبار آنقدر به خود اطمینان دارد که برای خدا هم ژست گردن کلفتی می‏گیرد.

وی افزود: ظاهراً عبرت‏های تاریخ را چند وقت یکبار باید برای آنان گفت، مثل جریان ابرهه و ابابیل که عین همان در صحرای طبس برای آمریکا رخ داد، خدا از شیاطینی که در برابر دینش گردنکشی می‏کنند به سختی انتقام می‏گیرد.

کارشناس علوم دینی بیان کرد: قرآن مجید بهترین عبرت‏ها را در خود دارد، کلامی که بدون دست‏اندازی بشر آمده و شفاف و روشن از گذشته حال و حتی آینده خبر داده است.

ملاکاظمی افزود: امام حسین (ع) به خدا پناه برد و در دلها جای گرفت؛ اما آنهایی که افتخارشان حمایت شیطان است، تکلیفشان هم معلوم است و نیاز به تحلیل خاص و پیچیده‏ای ندارد.

۲۰۰۷/ج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.