این مطلب ۱۳۴ بار خوانده شده
معاون فرهنگی سابق سپاه در گفتگو با بسیج:

عملکرد بسیج و انقلاب اسلامی قابل تفکیک از هم نیست

خبرگزاری بسیج: عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: بسیج چیزی جدای از انقلاب اسلامی نیست که بتوان برای آن تعریفی جدای از انقلاب داشت و عملکرد آن را جداگانه بررسی کرد.
نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن علی اکبری رنانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری بسیج در خصوص عملکرد بسیج اظهار داشت: عملکرد بسیج در واقع همان عملکرد انقلاب است، چرا که بسیج از محصولات انقلاب اسلامی و از مولودهای مبارک نظام جمهوری اسلامی است که همطراز با انقلاب اسلامی در مراحل مختلف آن حضور داشته است.

وی با بیان این که بسیج، توده های مردم و کسانی را که تفکر بسیجی دارند و در میدان های انقلاب حضور پیدا می کنند شامل می شود، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار حکومت ولی فقیه بنا به تدبیر امام راحل(ره) بسیج نهادسازی شد و نهادی به نام بسیج شکل گرفت و بسیج بعنوان یک نهاد شکل گرفت، یعنی بسیج قبل از آن هم در عمل حضور و وجود داشت.

دکتر علی اکبری در ادامه گفت: بعد از تثبیت نظام جمهوری اسلامی بسیج بعنوان یک نهاد  مشخص و قانونی شد و از آن به بعد هم در تمام تحولات کشور و انقلاب آثار و برکات زیادی را از سوی این نهاد مبارک مولود انقلاب شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: شاید نتوانیم صحنه ای را از انقلاب اسلامی سراغ بگیریم که بسیج به معنی واقعی آن و در کلیت و اندیشه و تفکر و رویکرد در آن صحنه حاضر و تاثیرگذار نباشد.

این کارشناس مسائل راهبردی ادامه داد: اوج حضور بسیج در دفاع مقدس بوده و ما شاهد بودیم که ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری های رزمندگان در تداوم جریان یافتن فرهنگ و تفکر بسیجی بعد از دفاع مقدس به همه عرصه ها وارد شد و با ایجاد تحولات در اقتصاد، سازندگی، عرصه های علمی و حتی مسائل سیاسی توانست حافظ خوبی برای دست آوردهای انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: به علاوه تمام این ها باید آگاهسازی و روشنگری در مسائل سیاسی واجتماعی، سلامت، محرومیت زدایی و کمک در بلایای طبیعی دیگر کارهایی بوده که بسیج آن ها را انجام داده.

عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین(ع) با بیان این که گذر از بزنگاه های انقلاب به علت حضور بسیج در صحنه ها بود و این حضور انقلاب را بیمه کرد، تاکید کرد: صحنه هایی همچون ۹ دی و جریان جمع کردن فتنه های سال ۸۸ و ۷۸ از دست آوردهای حضور بسیج در صحنه ها و بزنگاه های انقلاب است.

وی در پایان تصریح کرد: بنابر این با تمام این اوصاقی که عرض شد باید برای تحلیل عملکرد بسیج عملکرد انقلاب را بررسی کرد چرا که عملکرد بسیج چیزی جدای از عملکرد انقلاب اسلامی نبوده و نیست.    

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.