این مطلب ۱۰۲ بار خوانده شده
استاد حوزه و دانشگاه شاهرود:

امام علی(ع) الگوی سبک زندگی اسلامی است

خبرگزاری بسیج: استاد حوزه و دانشگاه شاهرود گفت: امام علی(ع) الگوی سبک زندگی اسلامی و الگویی برای دنیا و آخرت مسلمانان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود،حجت الاسلام سیدحسین موسویان در گردهمایی بسیجیان پایگاه حجت ابن الحسن(ع) بسیج اصناف الهادی که با حضور بیش از ۱۵۰ نفر در فاطمیه باغزندان شاهرود برگزار شد در سخنانی با اشاره به استفاده از شبهای قدر اظهار کرد: شب قدر افضل از هزار ماه است و اگر محاسبه کنیم می بینیم یک شب قدر برابر با ۸۰ سال عمر یک انسان است که بسیاری از ما هم به این سن نمی رسیم و از دنیا می رویم.

وی افزود: پس بیایم از این شب استفاده و بهره لازم را ببریم و با استغفار و توبه به درگاه الهی تلاش کنیم تا بتوانیم نامه اعمال خود را از حسنات پر و از سیات خالی نماییم.

موسویان با بیان اینکه این شب ها متعلق به مولا علی(ع) است اظهار کرد: باید از حضرت علی(ع) مدد بگیریم و ایشان را در برابر خداوند واسطه قرار دهیم تا خداوند ما را مورد رحمت و مرحمت خود قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از این شبها نیاز به همت و اراده می خواهد و اگر ما این همت و اراده را در خود بوجود آوریم مطمناً خداوند نیز ما را خواهد پذیرفت و به نص صریح قرآن خداوند می فرماید ای بنده مرا بخوان تا من تو را اجابت کنم.

استاد حوزه و دانشگاه شاهرود تصریح کرد: این شب ها باید به خود و اعمال و کردار خود متوجه باشیم و تلاش کنیم خود را از آلودگی ها پاک کنیم و برای ادامه مسیر خود فراغ از پلیدی ها باشیم و ان شاالله در مسیر مستقیم الهی قدم برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی یعنی سبک زندگی ائمه اطهار(ع) گفت: سبک زندگی مولا علی(ع) برای همه ما الگو است و باید تلاش کنیم زندگی و رفتار و عمل ما علوی باشد و با این طرز زندگی می توان در مقابله با جنگ نرم دشمن ایستادگی کرد.

موسویان افزود: امروز اگر می خواهیم مصون دجال های زمان باشیم باید به دامن قرآن و اهل بیت پناه ببریم و با استفاده از ظرفیت شب های قدر خود را بسازیم و با توکل و توسل به خدا و اهل بیت زندگی سعادتمندی را برای خود و خانواده و جامعه رقم بزنیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.