این مطلب ۲۵۱۷ بار خوانده شده
با محوريت راه‌اندازي مهدهاي قرآني؛

تفاهم نامه مشترك سپاه و اداره کل آموزش و پرورش امضا می شود

خبرگزاری بسیج: تفاهم نامه مشترك سپاه و اداره کل آموزش و پرورش در راستاي راه‌اندازي مهدهاي قرآني در استان در دستور كار قرار خواهد گرفت.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، معاون آموزش ابتدايي سازمان آموزش و پرورش استان سمنان با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه استان و مسئول بسیج جامعه زنان استان سمنان كه در سالن جلسات اين سازمان برگزار شد، گفت: بسيج يك ظرفيت است نه تنها آموزش و پرورش بلكه همه نهادهاي اداراي باید از وجودش بهره‏مند شوند؛ اگر اين ظرفيت مناسب‌سازي نشود خيلي از انرژي‏ها به هدر مي‏رود.

اصغر محمدی اظهار کرد: آموزش و پرورش يك نگاه ويژه نسبت به آموزش دارد و هدف سازمان در مقطع پيش دبستاني ايجاد انضباط رواني، مهارت عاطفي، كلامي و انتقال يافته‌هاي ارزشي جامعه اسلامي به نونهالان است.

وی افزود: بخشي از هدف‏گذاري ما، هدف‏گذاري ارزشي است؛ بنابراين ضروري‏ است در بحث توليدات محتوايي با ايجاد هماهنگي‏هاي لازم بين سازمان آموزش و پرورش و سپاه توافقات بيشتري انجام شود.

معاون آموزش ابتدايي سازمان آموزش و پرورش استان سمنان گفت:ما باید سعی کنیم در مناطق محروم از ظرفيت بسيج استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در زمينه تشكيل و راه‏اندازي، تقويت و سازماندهي مهدهاي مساجد بسيج گفت: بسيج جامعه زنان از سال ۹۰در راستاي منويات مقام معظم رهبری مبني بر تربيت ده میليون حافظ قرآن در كشور اقدام به راه اندازي مهدهاي قرآني در پايگاه هاي بسيج و مساجد نموده است .

محمدحسن سلامی بیان کرد: بسيج جامعه زنان به لحاظ ضرورت خانواده‏ها براي آشنايي فرزندان با قرآن و تقويت فعاليت‏هاي فرهنگي در پايگاه‏هاي بسيج با هدف انتقال موضوع‌هاي فرهنگي و مفاهيم قرآني و ديني به كودكان اقدام به راه‌اندازي مهدهاي قرآني كرده است.

وی ادامه داد: در كنار تمام اين تمهيدات، طي تفاهم‌نامه‏اي با سازمان آموزش و پرورش موضوع فعاليت مهدها را به شكل رسمي‏تر و قانوني‏تر آن بر اساس ضوابط سازمان آموزش و پرورش و محتواي مدنظر سازمان بسيج پيگير هستيم .

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان گفت: همكاري با بسيج به منزله كمك به پيشبرد شجره طيبه انقلاب اسلامي است.

همچنین زهره درزي‏حرفه مسئول سازمان بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان گزارشي از مهدهاي قرآني سپاه ارائه كردو گفت: در حال حاضر سپاه بیست مهد قرآني دارد که از این تعداد  پانزده مهد قراني چهارسال ونیم و ۵ مهد شش سال با هدف تربيت و آموزش  محوري داير نموده است .

وی بیان کرد: محدوده مهد در مساجد و پايگاه هاي بسيج است  و فرزندان خواهراني كه با بسيج ارتباط دارند در اين محدوده قرار مي‏گيرند.

مسئول سازمان بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان گفت: پايگاه بسيج با حداقل اعتبار و حداكثر خدمات، خدمات ويژه‌اي را در اختيار بسيجيان قرار مي‏دهد.

درزی‌حرفه بیان کرد: آشنايي با قرآن و آموزش حفظ سوره‌هاي قرآن همراه با مفاهيم و حفظ احاديث و اشعار مربوطه، همچنين آموزش مهارت‌هاي آواشناسي، طبيعت‌شناسي و هنر و كلاس مصورسازي داستان‌ها جزو عمده محتوايي است كه مربيان در مهدها به كودكان آموزش مي‌دهند.

وي افزود: اميدواريم طيق تعامل با سازمان آموزش و پرورش بتوانيم موانع تشكيل مهدهاي مساجد و پايگاه‌هاي بسيج را برطرف كرده و فرهنگ اسلامي در مقاطع مختلف به ويژه در رده سني ۶ -۴سال و مقطع پيش دبستاني را بسط و گسترش دهيم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.