این مطلب ۲۱۳۶ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان:

رعایت عفاف و حجاب تحکیم بخش بنیان خانواده / حجاب و عفاف یک ضرورت دینی است

خبرگزاری بسیج: رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان با بیان اینکه اسلام مسئله عفاف و حجاب را به عنوان یک ضروری دینی یاد می کند، گفت: زنان در سایه رعایت عفاف و حجاب اسلامی می تواند در نهادهای اجتماعی با احساس امنیت و آرامش به فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بپردازند.
نسخه مناسب چاپ

زهره درزی حرفه در گفت‏ وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در سمنان با محوریت «ضرورت حجاب و عفاف» با بیان اینکه در قرآن آئین نامه‏ها و فرمان‏هایی درباره عفاف و حجاب آمده است، گفت: جلوه‏های عفاف و حجاب را در قرآن کریم می‏توان در پوشش نگاه گفتار و رفتار نگریست.

وی با بیان اینکه اسلام مسئله عفاف و حجاب را به عنوان یک ضروری دینی یاد می‏کند، گفت: زنان در سایه رعایت عفاف و حجاب اسلامی می‏توانند در نهادهای اجتماعی با احساس امنیت و آرامش به فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بپردازد و مردان هم کمتر در دام ناهنجاری‏ها فرو می‏روند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان با اشاره به اینکه در تعریف حجاب اسلامی، علاوه بر شکل، بر محتوا و حقیقت حجاب هم توجه دارد، اظهار کرد: اسلام علاوه بر آنکه پوشاندن بدن را لازم می‏داند مخاطبان خود را از هر گونه نگاه و سخن در رفتاری که باعث جلب توجه جنس مخالف و نامحرم می‏شود، منع می‏کند.

درزی حرفه با بیان اینکه  زن از دیدگاه اسلام باید در معاشرت خود با مردان بدن خود را بپوشاند و به جلوه گری و خود نمایی نپردازد، بیان کرد: اسلام می خواهد تمتعات و لذائذ جنسی  و بصری زن و مرد به کانون خانواده محدود باشد.

دیدگاه‏های مخرب اومانیسیتی، ارتجاعی و متحجرانه غرب نسبت به مسئله حجاب زنان

وی با بیان اینکه دیدگاه متحجرانه در تمامی ملیت ها وجود داشته و مختص جوامع مذهبی نیست، افزود: کسانی که این دیدگاه متحجرانه را دارند و داشتند اگر به دیدگاه خود جنبه و جلوه آسمانی هم بدهند عقایدشان خطرناک تر و خراب تر هم می شود زیرا موجب به حاشیه راندن نیمی از افراد جامعه از عرصه های مختلف اجتماعی و محرومیت از آزادی های مشروع و قانونی می شود.

وی رویکرد اومانیستی و ارتجاعی مدرن را هم تهدید و  هم آسیب دانست و خاطرنشان کرد: در این دیدگاه روابط فرادستی و فرودستی به شکل جدیدی وجود دارد که همان برده‏داری مدرن است.

 رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان افزود: در دیدگاه دوم با کشاندن زنان به عرصه اجتماع و سپردن امور سطحی و غیر کلیدی به آنها، آزادی و رهایی های مطلوب مورد نظر خود را برای زنان به ارمغان آوردند و تمام سعی خود را در استفاده از جذابیت ها و زیبایی های زنان در تأمین منافع و مصالح خود به کار بستند.

درزی حرفه ادامه داد:  زنان هم که از کنج خانه ها پا به عرصه اجتماع گذاشتند و خود را همچون مردان آزاد و مؤثر در فعالیت های اجتماعی می دیدند، بدون توجه و تأمل بر قابلیتها و استعدادهای والای انسانی و فطری خود، به مانکن‏هایی مبدل شدند تا به تبلیغ و ترویج فرهنگ و محصولات بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: به طور بدیهی پوشش و عفت و وقار و حیثیت اخلاقی زنان مانع فرایند بیمار حجاب در غرب است؛ بنابراین اشاعه عریانی و بی‏حجابی اصلی‏ترین پروژه‏ای شد که از سوی غربیان در دستور کار قرار گرفت.

تبیین معرفت دینی از راهکارهای انتقال فرهنگ اسلامی به نسل جدید

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان انس دینی، عادت دینی،معرفت دینی،شاکله دینی،جوشش دینی را از مراحل و مراتب فرآیند انتقال فرهنگ اسلامی به نسل جدید برشمرد.

درزی حرفه با بیان اینکه انس دینی، ایجاد تعلقات معنوی از طریق شرطی شدن اعمال و مذهبی است، خاطرنشان کرد: باید ابزار و لوازم رعایت حجاب و عفاف در جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه عادت دینی، ایجاد عادت مذهبی به کمک تکرار اعمال و احساس مسئولیت در عبادت است، اظهار کرد: رعایت پوشش را از محیط بیرون از خانه آغاز کنیم و باید با شادی به فرد کمک کنید تا با پوشش مناسب حاضر شود.

موفقیت طرح "چهره به چهره" در راستای ترویج عفاف و حجاب

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان سمنان به سایر فعالیت‌های بسیج در زمینه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: طرحی با عنوان “طرح چهره به چهره” به منظور پاسخ به نسل جوان در حوزه عفاف و حجاب انجام شد که نتایج بسیار خوبی داشت.

درزی حرفه افزود: ترویج الگوهای برتر بانوان نمونه و تقدیر از زنان فعال در عرصه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ سیره شهدا و زنان شهیده از جمله فعالیت های مؤثر در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.