این مطلب ۱۵۲ بار خوانده شده
مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان:

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان: شهید بهشتی، خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی بود

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج از سمنان به مناسبت حادثه هفتم تیر۱۳۶۰ و شهادت شهید بهشتی اظهار داشت: شهید بهشتی، اسطوره‌اي ماندگار و خار چشم دشمنان انقلاب اسلامي بود كه انديشه‌هايش پس از شهادتش بر افق ديد انسان‌ها تابيد.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ پاسدار حسن صالحی با بیان اینکه ملت ايران در فاجعه هفتم تير، هفتاد و دو مبارز فداكار را از دست داد، افزود: همانگونه كه شهادت امام حسين (ع) سبب نجات اسلام شده، شهادت شهيد بهشتي و يارانش هم سبب نجات انقلاب اسلامي شده است.

وی درخصوص علت رویارویی جریان لیبرال و ملی‌گرایی و طرفداران بنی صدر با شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی قبل از پیروزی انقلاب و در برخوردهایی که با بنی صدر در پاریس داشت ماهیت او را خیلی خوب می‌شناخت اما هنگامی که بنی صدر به ریاست جمهوری رسید به هر حال او را رئیس قانونی کشور م‌ دانست و معتقد بود که باید مصالح کشور را در نظر گرفت.

 مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: شهید بهشتی بسیار اصول‌گرا و در عین حال روشنفکر بود و به همین دلیل مخالفان او از طیف‌های مختلف با افکار گوناگون بودند زیرا بخوبی می‌دانستند نکته‌ای از نگاه موشکافانه او پنهان نمی‌ماند.

سرهنگ صالحی بیان داشت: بنی صدر و جریان لیبرال و ملی‌گرا هم به خوبی بر این نکته واقف بودند و از شایعه‌پراکنی و افتراء بر علیه شهید بهشتی فروگذار نمی‌کردند.

وی اظهار داشت: بنی صدر در جلسات عمومی رعایت اخلاق و ادب را نسبت به شهید بهشتی نمی‌کرد و با او رفتار اهانت آمیز داشت.

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان تصریح کرد: جریان بنی‌صدر و لیبرال و ملی‌گراها تا آنجا پیش رفتند که انواع تهمت‌ها را به شهید بهشتی رواج دادند اما همیشه شهید بهشتی در مقابل تهمت‌ها و شایعات سکوت اختیار می‌کرد و به همین دلیل حضرت امام خمینی(ره) فرمودند «بهشتی مظلوم زیست و مظلوم رفت».

سرهنگ صالحی عنوان کرد: در حقیقت جریان بنی صدر بخوبی می‌دانست شهید بهشتی از حامیان اصلی اصل ولایت فقیه بود و در تصویب و تدوین قانون اساسی نقش بسزایی داشت؛ بنابراین بعد از برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری خواستند انتقام خود را از شهید بهشتی بگیرند و عاقبت دست خود را در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ به خون بهشتی آلوده کردند.     

وی گفت: هدف گروه‌های منافق از بمب گذاری سال ۱۳۶۰ از بین بردن جمع زیادی از مسئولین و کارگزاران نظام و نمایندگان مجلس بود تا بدین طریق نظام جمهوری اسلامی را بدو تأسیس از بین ببرند .

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: مخالفان شهید بهشتی و خصوصاً بنی‌صدر تهمت و افتراهای بسیار زیادی علیه شهید بهشتی عنوان می‌کردند و شهید بهشتی در حالیکه قدرت زیادی داشت و می‌توانست از خود دفاع کند اما می‌گفت چون امام فرمودند سکوت کنید من هم سکوت می کنم به همین دلیل حضرت امام(ره) پس از شهادت ایشان از تعبیر شهید مظلوم استفاده کردند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.