این مطلب ۱۲۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان:

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان: قوه قضائیه باید از اقتدار لازم برخوردار باشد

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج از سمنان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: اساس تشکیل قوه قضائیه ایجاد عدل و داد در جامعه است بنابراین باید قوه قضائیه از اقتدار لازم برخوردار باشد.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ پاسدار حسن صالحی افزود: اگر قوه قضائیه از اقتدار لازم برخوردار نباشد بی عدالتی و هرج و مرج در جامعه رواج پیدا می‌کند و هیچ کس هم امنیت را احساس نخواهد کرد و در اصل این قوه قضائیه است که با ظالمان و تعدی‌گران به حقوق مردم به مقابله برمی‌خیزد و آنان را به سزای اعمالشان می‌رساند.

وی در ادامه ضمن بيان نقش بسیج حقوق‌دانان در ترويج ارزش‌های اسلامی تصریح کرد: نقش بسیج حقوقدانان در فتنه ۸۸ بیش از پیش احساس شد، براي مثال در ایام فتنه ۸۸ تعدادی از وکلا و حقوق‌دانان معاند با نظام جمهوری اسلامی اقدام به انتشار بیانیه‌ای در دفاع از فتنه گران نمودند.

مسئول بسیج حقوق‌دانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: تعداد زیادی از حقوق‌دانان متعهد و دلسوز نظام نيز حرکت فتنه‌گران را محکوم و نسبت به بیانیه طرفداران فتنه واکنش نشان دادند.

سرهنگ صالحی اظهارداشت: در واقع زمینه تشکیل بسیج حقوق‌دانان از فتنه ۸۸ کلید خورد و بسیج حقوقدانان از بدو تأسیس تاکنون توانسته حداقل تعداد ۵ هزار نفر از حقوقدانان بسیجی را جذب سازمان نماید و انشاء الله با ایجاد تفکر بسیجی در حقوق‌دانان بتواند قدم‌های اساسی را بردارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج حقوق‌دانان استان سمنان از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ عملاً کار خود را شروع کرده است و تاکنون توانسته بیش از ۳۶۸ نفر از حقوقدانان، قضات، وکلا و سردفتران را جذب کند.

مسئول بسیج حقوق‌دانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان داشت: بسيج حقوق‌دانان در این مدت علاوه بر برگزاری کانون‌های تفکر در سطح استان، حلقه های صالحین را در شهرستانهای سمنان، دامغان و گرمسار راه‌اندازی كرده است.

سرهنگ صالحی، از جمله کارهای مهم بسیج حقوق‌دانان در سطح استان را ایجاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در جهت حمایت حقوقی از اقشار آسیب پذیر تحت پوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بسيج حقوق‌دانان در حال حاضر در شهرستان سمنان روزهای دوشنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۴ با حضور یکنفر از وکلای بسیجی در کمیته امداد شهرستان سمنان اقدام به ارائه مشاوره حقوقی صلواتی و همچنین قبول پرونده در جهت دفاع از حق افراد در محاکم دادگستری ‌مي‌نماید.

وی افزود: برگزاری همایش استانی نقد حقوق زن از دیگاه غرب از دیگر برنامه‌های مهم اجرا شده در سطح استان است که در آذر ماه سال ۱۳۹۰ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با حضور  جمعی از وکلا، قضات، دانشجویان، خواهران فعال در حوزه‌های علمیه و سایر اقشار مردم برگزار شد.

مسئول بسیج حقوق‌دانان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان داشت: برنامه دیگری که در سطح استان بصورت مستمر در حال برگزاری است؛ آگاه‌سازی حقوقی به صورت حضور بسیجیان سازمان بسیج حقوق‌دانان در مجامع عمومی مانند مساجد و جلسات عمومي با موضوعات متفاوت است.

سرهنگ صالحی همچنین برگزاری اردوهای تفریحی زیارتی، بازدید از مجلس شورای اسلامی، بازدید از موزه عبرت، اردوهای عادی به فعال و برگزاري میدان تیر را از دیگر اقدامات بسیج حقوق‌دانان عنوان کرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.