این مطلب ۲۱۳۵ بار خوانده شده
رئيس سازمان بسيج حقوقدانان كشور:

بسيج حقوقدانان مبدأ تحول در مسائل علمي و تحقيقي است

رئيس سازمان بسيج حقوقدانان كشور گفت: بسيج حقوقدانان مبدأ تحول در مسائل علمي و تحقيقي است و در تلاشيم اهداف بسيج حقوقدانان را به نحو مطلوب‌تري پيگيري كنيم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمين جليل محبي در نخستين جلسه شوراي عالي قشر بسيج حقوقدانان در سال جديد كه با حضور معاون هماهنگ كننده سپاه استان سمنان، مسئول بسيج حقوقدانان استان و اعضاي شوراي عالي قشر در سالن جلسات اداره كل دادگستري استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت:بسيج حقوقدانان نيروي عظيم فكري و علمي است؛ چرا كه اعضاي آن دست‌اندركار مسند قضا هستند و مي‌دانند اشكالات كار كجاست و به تعبيري مي‌توان گفت بسيج حقوقدانان پتانسيل قوي براي اصلاح بخشي از امورات قوه فضائيه است.

وي با بيان اينكه قوه قضائيه پيشاني نظام و اسلام است، افزود: در مسير ارتقاي كيفي مبحث قضا موانع اساسي وجود دارد كه بايد مرتفع شود و عزم جدي عده‌اي از افراد و اشخاص را مي‌طلبد كه با انگيزه مضاعف وارد عرصه اصلاح سيستم شوند.

رئيس سازمان بسيج حقوقدانان كشور با تأكيد بر كيفي سازي حلقه‌هاي صالحين بيان داشت: حلقه‌هاي صالحين در بدو تأسيس به صورت محلي و به منظور افزايش معرفت جوانان شكل گرفت؛ اما اكنون حلقه‌هاي صالحين در تمامي اقشار ۱۸ گانه بسيج شكل گرفته‌اند و به صورت تخصصي و علمي فعاليت مي‌كنند.

محبي افزود: بسيج حقوقدانان يكي از اقشاري كه اقدام به تشكيل حلقه‌هاي صالحين  كرده است، منتها با اين تفاوت كه در بسيج حقوقدانان نام حلقه صالحين به انجمن‌هاي علمي با هدف پرداختن به مسائل علمي و حقوقي تغيير نام يافته است.

وي اذعان داشت: انجمن‌هاي علمي بسيج حقوقدانان علاوه بر پرداختن به مسائل مختلف اخلاقي، معرفتي، بصيرتي ،‌فرهنگي و ... بيشتر بر مسائل علمي و تحقيقي تمركز دارد.

رئيس سازمان بسيج حقوقدانان كشور  گفت: كار ويژه انجمن‌هاي علمي پرداختن به مباحث پژوهشي است براي مثال بحث تفسير اصل ۱۱۵ قانون اساسي و يا سوء استفاده از كارت‌هاي سوخت از جمله مسائلي بوده است كه بسيج حقوقدانان تاكنون به صورت علمي و پژوهشي به آنها پرداخته و به نتايج مثبتي نيز دست يافته است.

محبي با بيان اينكه انجمن‌هاي علمي بايد با تلاش مستمر و پيگير به ارتقاي سطح قضايي كمك كنند،‌ افزود: يكي از برنامه‌هاي در دستور كار بسيج حقوقدانان تدوين نشريات علمي و پژوهشي در جهت ارتقاي سطح قضا و قضاوت و برطرف كردن معضلات اجتماعي است.

وي خاطرنشان كرد: يكي ديگر از برنامه‌ها اختصاص سايت مخصوص علمي به كانون‌هاي بسيج حقوقدانان در سراسر كشور است تا خبرگان و متخصصان حقوقدان با ارائه طرح‌هاي اصلاحي مشكلات را در مسير عدالت مرتفع سازند.

رئيس سازمان بسيج حقوقدانان كشور تصريح كرد: رويكرد بسيج حقوقدانان اصلاح امور كشور است و بايد گفت اين مزيتي و ويژگي مختص قشر بسيج حقوقدانان است و از اين حيث قابل ملاحظه و اهميت است.

محبي افزود: ظرفيت در بسيج حقوقدانان به قدري است كه مي‌تواند وحدت رويه به معناي عام كلمه ايجاد كند و درصدديم با ايجاد بسيج عمومي در داخل نظام حقوقي كشور مشكلات لاينحل را حل و مرتفع كنيم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.