این مطلب ۵۹ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان:

حضور در جبهه های فرهنگی مهمترین مأموریت بسیج هنرمندان است

خبرگزاری بسیج: رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان گفت: مهمترین مأموریت امروز ما حضور در جبهه های فرهنگی و به کارگیری شبکه های انسانی و اجرای فرآیندهای مختلف از جمله فرآیندهای تولید هنری و ادبی و استفاده بهینه از ظرفیت های بزرگی مانند مناسبتهای دینی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج در استان سمنان، علی عشق در نخستین نشست مشترک انجمن های ادبی هنری سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان و جانشینان امور انجمنهای ادبی هنری شهرستانها و مسئولان کانون بسیج هنرمندان استان سمنان در اتاق جلسات این سازمان برگزار شد،  با تشریح و تبیین مأموریتهای بسیج در عرصه های ابی هنری و نظارت بر حسن انجام ماموریتهای بسیج در عرصه های ادبی هنری بیان کرد: ما برای رسیدن به وضعیت مطلوب فرهنگی نیاز به مجاهدتهای همه اهل ادب و هنر مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس داریم.

وی افزود: همان هایی که به درستی وضعیت زمان خود را درک کردند و با حضور هنرمندانه در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی و ارزشهای ناب محمدی عاشقانه جنگیدند و با هنرنمایی زیبای خود بزرگترین تولیدات هنری انسانیت یعنی شهادت را عینیت بخشیدند و به درستی که به قول حضرت امام (ره) شهادت هنر مردان خداست.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان گفت: مهمترین مأموریت امروز ما حضور در جبهه های فرهنگی و به کارگیری شبکه های انسانی و اجرای فرآیندهای مختلف از جمله فرآیندهای تولید هنری و ادبی و استفاده بهینه از ظرفیت های بزرگی مانند مناسبتهای  دینی است.

عشق ادامه داد: البته بسیج هنرمندان در آن زمان متناسب با بحران موجود مشغول فعالیت بود و امروزه در این وضعیت فرهنگی این ادیبان و هنرمندان متعهد و بسیجی هستند که با درک واقعی از خلأهای فرهنگی درصدد جبران آن برمی آیند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در جشنواره های ادبی هنری سازمان بسیج هنرمندان یکی از این موارد است جشنواره‏هایی مانند جشنواره ادبیات داستانی بسیج، تئاتر بسیج، هنرهای تجسمی بسیج و جشنواره آواها و نواهای انقلابی .

مسئولان کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانها نیز  با اعلام آمادگی برای حرکتی فزاینده در عرصه های مورد نیاز ادبی هنری، کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهدیشهر  را ملجا و پناهگاه همه علاقمندان به فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانسته آمادگی خود را برای هر گونه تلاش در زمینه اعتلای اسلام ناب محمدی اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، در این جلسه همچنین مسئولین انجمن های ادبی هنری سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان به طرح دغدغه های ادبی هنری خود از جمله تایید ایجاد شبکه های انسانی مورد نیاز مانند انجمن‏های ادبی هنری شهرستان ها و استفاده بهینه از آنها و همچنین اتصال منطقی فرآیندهای تولید ادبی هنری به اقتصاد پرداختند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.