این مطلب ۱۰۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان:

کنترل ریزش گندم به همت بسيج مهندسين در سمنان

خبرگزاری بسیج: فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از کنترل ریزش گندم به همت بسیج مهندسین کشاورزی در استان سمنان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاري بسيج در استان سمنان، سردار سید محمدتقی شاهچراغی در دومین همایش کارگروه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان که با حضور مسئولان اقشار بسیج استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی سپاه برگزار شد، بيان كرد: باعث افتخارمان است که سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان توانسته با اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز، تعدادی مهندس کشاورزی را برای جلوگیری از ریزش گندم‌ها در کنار کمباین‌ها قرار داده است و این ناظرین در پشت سر کمباین‌ها راه می‌روند تا از ریزش گندم‌ها جلوگیری شود.

وي افزود: عرصه و میزان تولیدهای کشاورزی استان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و فعالیت‌های آنها مورد رصد قرار گیرد و در اعطای تسهیلات باید راستی آزمایی صورت گیرد تا منجر به ایجاد اشتغال و تولید شود و از فرصت فراهم شده با نهایت استفاده را برد و این عرصه ها را نباید دست کم بگیریم.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: باید بخشی از نیازهای کشور را خودمان تولید نمائیم که در حال حاضر متأسفانه روستاهای ما که خود تولید کننده بوده‌اند، اکنون مصرف کننده شده‌اند.

شاهچراغي در خصوص تعامل با دستگاههای اجرایی استان افزود: ما با دستگاه‌های اجرایی به صورت یک مجموعه هستیم و باید از همفکری یکدیگر برای حل مشکلات مردم بپردازیم و با نگاه جهاد فرهنگی باید گزارش اختصاصی و ظرفیت‌های استان را نزد استاندار طرح موضوع كنيم و بسیج با توجه به ظرفیت‌های بالقوه و بالایی که دارد می‌تواند با هماهنگی اقشار با یکدیگر برنامه‌ها و اهداف را به سرانجام برسانند.

وی خاطرنشان كرد: با توجه به اینکه امنیت غذایی یکی از موارد امنیت ملی محسوب می‌شود، همانگونه که در کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی سازمان بسیج مهندسین مورد توجه قرار گرفته است؛ باید در برنامه‌های استان به آن پرداخته شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.