این مطلب ۱۰۱۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان:

لزوم حضور سرمايه‌گذاران حوزه اقتصادي در استان سمنان

خبرگزاری بسیج: فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: باید بسترسازی مناسب و ظرفیت‌سازی برای حضور سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی و انرژی در سطح استان سمنان صورت پذیرد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، سردار سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه‌ای که با حضور با تعدادی از اعضای شورای عالی سازمان بسیج مهندسین استان سمنان در سالن جلسات فرماندهی برگزار شد، بيان كرد: سپاه پاسداران در نظر دارد در برخی از حوزه‌ها به کمک دولت بیاید تا برخي مشکلات و معضلات موجود کشور حل شود.

وي افزود: بر همین اساس سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان می‌کوشد تا گروه و مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری که مطمئن و قابل اطمینان هستند و ضمانت اجرایی دارند، برای سرمایه‌گذاری به استان سمنان آورده شود.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در خصوص بسترسازی برای حضور سرمایه‌گذار در بخش‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و انرژی استان سمنان گفت: باید بسترسازی مناسب و ظرفیت‌سازی برای حضور سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی و انرژی در سطح استان سمنان صورت پذیرد.

شاهچراغي افزود: ورود این سرمایه‌گذاری‌ها در استان سمنان باعث ایجاد اشتغال و ایجاد رقابت در دیگر استانها خواهد شد که کمک خوبی برای استان سمنان خواهد بود.

وي در مورد احیای صنایع افزود: برخی از واحدهای صنعتی استان متأسفانه فقط از ۵۰ درصد ظرفیت تولید خود استفاده می‌كنند که این یک معضل اساسی برای استان است و باید بکوشیم تا ظرفیت تولید این واحدها را به ۱۰۰ درصد برسانیم تا باعث رونق در استان شود.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان اضافه كرد: در بخش معدن هم باید تلاش شود که مواد معدنی به صورت خام فروشی عرضه نشود و با ایجاد فرآوری‌های مختلف بتوان ارزش افزوده محصولات را افزايش داد.

شاهچراغي حضور سپاه در انجام پروژه‌ها را اینگونه بیان كرد: مجموعه سپاه قصد دارد تا در سطح استان توسعه متوازن صورت بگیرد و میل در انجام پروژه‌هایی را  دارد که بخش خصوصی و دولتی در آن وارد نشده و نمی‌شوند و بحث امنیت ملی در آن وجود داشته باشد.

وی افزود: به عنوان مثال در حال حاضر تولید و استفاده ار دانه‌های روغنی در کشور بحث امنیت غذایی و ملی محسوب می‌شود و باید بکوشیم این مشکل را برطرف كنيم.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: عدم اشتغال در استان باعث از بین رفتن امنیت استان خواهد بود و باید با توجه به اهمیت امنیت غذایی به بخش کشاورزی بیش از پیش پرداخته شود و بر روی پروژه‌های بزرگ غذایی باید کار كرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.