این مطلب ۲۱۰۰ بار خوانده شده
امام جمعه شاهرود:

كسب علم و دانش موجب رشد و بالندگي جامعه است

خبرگزاری بسیج: امام جمعه شاهرود گفت: بايد بر علم و معرفتشمان بيافزاييم تا بتوانیم با بهره‏گیری از این علم و دانش و انتقال به جامعه بر رشد و بالندگی جامعه بیافزاییم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت‏الاسلام و المسلمین محمود ترابی در گردهمایی صالحین بسیج فرهنگیان شاهرود و بسطام که با حضور ۳۰ نفر در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد با قدردانی از حضور فرهنگیان بسیجی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: رسول اکرم(ص) می‏فرماید«آموزش علم به دیگران برای رضای خدا حسنه است، یادگیری آن عبادت و گفت‏وگوی علمی تسبیح و کاربردی دانش، جهاد و نیز آموزش دادن آن به کسی که نمیداند صدقه است».

وی افزود: در این حدیث نورانی رسول اکرم(ص) تأکید بر علم و دانش و انتشار و آموزش آن در جامعه دارد و اینها را سبب پاداش و رحمت الهی می‏داند.

امام جمعه شاهرود خاطرنشان کرد: تلاش در جهت علم و دانش و یاد دادن آن به دیگران جهاد و صدقه جاریه برای انسان‏هاست و خوشا به حال شما که از این نعمت الهی برخوردار هستید و باید قدردان آن باشید.

وی با اشاره به اخلاص در کارها گفت: اگر در انجام تمام کارهایی که انجام می‏دهیم اخلاص داشته باشیم مطمئناً آن کار به نتیجه می‏رسد و برای فرد و جامعه منشأ ثمر و نیکی خواهد بود.

ترابی با تأکید بر کسب اخلاص در اعمال و نیات بیان کرد: تلاش برای رضای خدا سبب قرب الهی می‏شود و در آن کار اثر و خیر کثیری خواهد بود و باید تلاش کنیم علم و دانشی که منتقل می‏کنیم و تعلیم و تربیت انسانها برای رضای خدا و برای خدا باشد تا اثر خود را بگذارد.

وی با توصیه به بروزرسانی علوم و بینش خود و افراد جامعه ابراز کرد: باید تلاش کنیم در جلساتی که برگزار می کنیم بر علم و معرفت ما افزوده شود تا بتوانیم با بهره‏گیری از این علم و دانش و انتقال به جامعه بر رشد و بالندگی جامعه بیافزاییم.

امام جمعه شاهرود تصریح کرد: برگزاری نشست‏های صالحین و توجه به اهداف و برنامه‏های آن سبب قوام هر چه بیشتر شرکت‏کنندگان در جلسات و بهره‏برداری بیشتر از این نشست‏هاست.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.