این مطلب ۱۰۴ بار خوانده شده
در راستای تحقق اقتصادی مقاومتی

کاشت گیاه داروئی باریجه در ده هکتار از مراتع منطقه قطری شاهرود

مسئول بسیج سازندگی سپاه شاهرود گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گیاه داروئی باریجه در ده هکتار از مراتع منطقه زغال چال ابر کاشته شد.
نسخه مناسب چاپ

جعفر اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در شاهرود با اشاره به کاشت گیاه داروئی باریجه در شهرستان شاهرود اظهار کرد: در راستای تدابیر مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی و انعقاد تفاهم نامه با اداره منابع طبیعی شهرستان کشت گیاه داروئی باریجه و یونجه محلی در سطح مراتع شهرستان شاهرود اجرا شد.

وی افزود: این فعالیت در راستای جلوگیری از تخریب مراتع و حفظ آب و خاک و ترویج گیاه داروئی باریجه به دلیل اهمیت شیره آن و صرفه اقتصادی این دارو با حضور قریب به ۱۰۰ بسیجی از مساجد و محلات شهرستان شاهرود اجرا می شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شاهرود خاطر نشان کرد: در این برنامه که با حضور بسیجیان از حوزه های بسیج مساجد و محلات خاتم الانبیا، ولایت،کربلا و حمزه سیدالشهداء در منطقه زغال چال ابر برگزار شد مساحتی به اندازه ۱۰۰هزار متر مربع زیر کشت گیاه دارئوی باریجه و یونجه محلی رفت.

وی تصریح کرد: گیاه باریجه بع از سه سال رشد آماده برداشت شیره آن می شود که برای محصولات پزشکی و داروئی مورد استفاده قرار می گیرد و اینگونه اقدامات با مشارکت ارگان ها و سازمان ها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.