این مطلب ۲۴۰ بار خوانده شده

آغاز اعتکاف دانش آموزی در شاهرود

خبرگزاری بسیج: اعتکاف دانش‌آموزی شاهرود از سحرگاه ۲۴ ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه‌های شاهرود و آزاد اسلامی آغاز شد.
نسخه مناسب چاپ

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، از آغاز نیمه شب بیست و چهارم ماه مبارک رمضان درهای مساجد دانشگاه صنعتی و آزاد اسلامی واحد شاهرود برای حضور معتکفین دانش آموز پسر و دختر گشوده شد تا نوجوانان غرق در معنویت شبهای قدر سه روز در مسجد معتکف شوند و پیمان خود در شب های قدر را مستحکمتر با خالق خود ببندند.

در این برنامه اعتکاف دانش‌آموزی که با همکاری اداره آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی، انجمن اسلامی دانش‌آموزان و گروه فرهنگی تبلیغی راه انتظار قم برگزار می‌شود بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر در مساجد پیامبر اعظم(ص) دانشگاه‌های صنعتی و آزاد اسلامی شاهرود معتکف می‌شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی شاهرود در حاشیه آغاز برنامه اعتکاف دانش‌آموزی در مسجد پیامبر اعظم(ص) دانشگاه صنعتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج شاهرود در سخنانی با اشاره به اهمیت اعتکاف در دهه آخر ماه مبارک رمضان گفت: پیامبر اکرم(ص) به اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان تأکید و خود در این دهه در مسجد معتکف می‌شدند و ثواب حج عمره و تمتع را برای معتکفین بیان كرده‌اند.

محمدمهدی اسماعیلی افزود: با توجه به انجام برنامه اعتکاف دانش‌آموزی در سالهای قبل امسال این برنامه با گستردگی بیشتر و همکاری تشکل‌های دانش‌آموزی آموزش و پرورش برگزار و دختران و پسران معتکف شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی و استقبال خوب دانش‌آموزان مساجد دو دانشگاه شاهرود برای معتکفین آماده شد که مسجد دانشگاه صنعتی برای پسران و دانشگاه آزاد برای دختران آماده شد.

اسماعیلی تصریح کرد: شرکت کنندگان سه روز ۲۴ ،۲۵ و ۲۶ ماه مبارک رمضان را معتکف هستند و از فیوضات معنوی و دعاها و عبادات این ماه مبارک در خلوت خود و با حضور دوستان و همسالان خود لذت می‌برند.

وی با بیان اینکه روحانی های مبلغ از قم در این اعتکاف حضور دارند، اظهار کرد: گروه فرهنگی تبلیغی راه انتظار قم وابسته به دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی روحانیون با تجربه را برای انجام برنامه‌های فرهنگی و معنوی اعزام كرده‌اند و امیدواریم که مانند سالهای گذشته نوجوان ما از این برنامه اعتکاف بهره لازم را ببرند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.