این مطلب ۸۵۱ بار خوانده شده
به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی

نواختن زنگ ایثار و شهادت در واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی شاهرود

در گرامیداشت ۸ آبان روز شهادت شهید فهمیده و بسیج دانش آموزی زنگ ایثار و شهادت در واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی شاهرود نواخته شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، در گرامیداشت ۸ آبان سالروز شهادت شهید حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی، زنگ ایثار و شهادت در واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی مدارس امیدان،پوینده و پیشگام شاهرود نواخته شد.

نواختن زنگ ایثار و شهادت در واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی شاهرود

 

در مراسم نمادین که با حضور مدیر آموزش و پرورش و مسئولین بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان شاهرود در واحد پوینده شاهد شهید ابراهیمی شاهرود برگزار شد زنگ ایثار و شهادت توسط غلامرضا حسین پور و فرزند شهید و معاون پرورشی دبیرستان دوره اول شاهد نواخته شد.

سید حبیب الله میرابوالحسنی مدیر آموزش و پرورش شاهرود در آیین نواختن زنگ ایثار و شهادت در واحد پوینده شاهد شهید ابراهیمی در جمع دانش آموزان در سخنانی با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی به شاخص های یک دانش آموز بسیجی اشاره کرد و افزود: بسیج شجره طیبه ای است که امام راحل آن را بنیان نهاد و امروز بازوی قوی انقلاب در تمام سنگرهای خدمت رسانی و دفاعی کشور محسوب می شود و الگویی برای کشورهای منطقه شده است.

وی با بیان اینکه بسیج دانش آموزی پایه و اساس بسیج است بیان کرد: شما آینده سازان و نسل آینده کشور و سازمان بسیج در اقشار مختلف هستید و باید با تقویت شاخص های بسیج در خود کشور و نظام را در آینده بیمه و سمت آرمان ها و اهداف هدایت نمایید.

 

رئیس کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی شهرستان شاهرود تصریح کرد: نماز اول وقت، احترام به والدین، توجه به علم و دانش و داشتن غیرت اسلامی و حرکت در مسیر ارزش ها شاخص های بسیجی است و شما دانش آموزان باید این شاخص ها را در خود پرورش دهید.

 

میرابوالحسنی تاکید کرد: غیرت اسلامی بدان معنا که به ارزش های دینی توجه کنیم و در مسیر تحقق آنها قدم برداریم و تلاش کنیم که ارزش های ناب اسلامی در جامعه محقق شود و از خود شروع کنیم و به دین و ایمان خود پایبند و آن را ترویج نماییم و مانند امام حسین(ع) تا پای جان از آن حفاظت و پاسداری نماییم.

وی با اشاره به تلاش دشمن در جنگ نرم برای کمرنگ کردن غیرت اسلامی نسل نوجوان و جوانان جامعه گفت: دشمن در جنگ می خواهد غیرت دینی و اسلامی ما را کمرنگ کند تا ما نسبت به دین خود بی تفاوت باشیم و یک دین ظاهری را داشته باشیم همان چیزی که ما امروز در جهان اسلام شاهد آن هستیم.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: باید شما دانش آموزان مجهز به سلاح معرفت و بصیرت و ایمان شوید تا بتوانید در جنگ نرم دشمن پیروز شوید و بسیج یکی از نهادهایی است که می توانید با حضور در آن غیرت دینی خود را تقویت و در دفاع از اعتقادات و ایمان خود در برابردشمن گام بردارید.

در این مراسم یاد و خاطره شهدای دانش آموز به خصوص شهید فهمیده گرامیداشته شد و بیانیه ای به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی توسط یکی از دانش آموزان قرائت و دکلمه ای نیز با عنوان چرا زنده باد مرگ بر آمریکا در این مراسم قرائت شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.