این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
کارشناس مذهبی:

شخصیت بانوان در جهالت مدرن زنده به گور می شود

یک کارشناس مذهبی در جشن میلاد کوثر دامغان، با اشاره به نگاه ابزاری به زنان در عصر حاضر گفت: شخصیت بانوان در جهالت مدرن زنده به گور می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در دامغان، فریده عباسیان در جشن بزرگ ميلاد كوثر که با حضور بيش از دو هزار نفر از بانوان دامغانی در سالن حمزه سيد الشهدا به همت بسیج جامعه زنان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: پيرامون شخصيت فاطمه زهرا(س) احاديث و روايات بسياري از ائمه اطهار(س) وجود دارد؛ به طوري كه پيامبر اسلام (ص)مي فرمايند«هركس بر فاطمه پاره تن من درود و صلوات فرستد با من همنشين خواهد شد».

وي افزود:حضرت زهرا(س) الگوي اخلاقي براي تمام زنان عالم است؛ بنابراين بر بانوان به ویژه شيعيان واجب است كه از سيره و مكتب فاطمي پيروي کنند.

این کارشناس مذهبی با تأکید بر اینکه بانوان باید مسیر پویایی خود را بیابند، بیان کرد: امروز نگاه برخی بانوان به فرهنگ سنتی و برخی دیگر با نگاهی مدرن به این مقوله می نگرند و گروه سومی نیز هستند که سرگردان میان دو قالب سنتی و مدرن هستند؛ بنابراین باید تدبیری اندیشید تا زنان همواره مسیر پویایی خود را ادامه دهند.

عباسیان با بیان اینکه سیره و روش تعیین کننده مسیر حرکت اعتقادی افراد است که رفتارها و اعمال بر اساس آن شکل می گیرد، گفت: باید رفتار و منش ما فاطمی باشد و ادعای ما بر پیروی از اهل بیت در حد حرف نباشد بلکه به آنچه می گوییم عمل کنیم و سیره حضرت زهرا (س) را در زندگی خود جاری و ساری کنیم.

وی بیان کرد: حیا و عفت حضرت زهرا(س) یکی از مهمترین درس هایی است که می توانیم به آن بانوی بزرگ تأسی کنیم.

این کارشناس مسائل مذهبی تأکید کرد: متأسفانه امروزه برخی ضد ارزش ها، ارزش شده اند و بسیاری از ناهنجاری ها به عنوان یک هنجار رواج یافته است و به همین دلیل است که برخی بانوان به سمت الگوهای کاذب غربی گرایش یافته اند.

عباسيان اظهار داشت: در زمان جاهيليت قبل از اسلام و قبل از نزول قرآن و بعثت پيامبر(ص)، زن هيچگونه ارزش و منزلتي نداشتند و نوزادان دختر زنده به گور می شدند و اکنون همان تفکر جاهلانه در عصر حاضر به گونه ای دیگر تجلی یافته و شخصیت زنان به عنوان کالایی تبلیغاتی در حال زنده به گور شدن است.

وي افزود: بانوان در عصر حاضر نباید گرفتار تبلیغات سوء دشمنان شوند و باید گفت تنها راه نجات بانوان در برهه کنونی تمسک به سیره فاطمی است.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.